Ekrem Dağ Da Çare Olamadı

Göztepe kötü gidişi bir türlü durduramıyor. Teknik direktör değişiminin ardından takımın başına getirilen Ekrem Dağ da ikide sıfır yaparak kötü gidişe dur diyemedi. Ekrem Dağ önderliğinde kendi sahasında Tuzlaspor’u ağırlayan Göztepe takımı sahadan 2 0’lık mağlubiyetle ayrıldı. Göztepe takımında Emre Çolak, Tuzlaspor’da ise Rajiko Rotman 78. dakikada direkt kırmızı kart görerek takımlarını sahada 10 kişi bıraktılar. Maçın ardından Göztepe taraftarının takıma ve yönetime yönelik ufak çaplı protestoları oldu.

Ekrem Dağ

Ekrem Dağ İle İkinci Maç

Sezona şampiyonluk parolası ile giren Göztepe takımı, Turgay Altay’ı teknik adam olarak takımın başına getirmişti. 4 3 3 dizilimi ile oynayan Turgay Altay, ilk çıktığı maçta deplasmanda ligin yeni ekibi Sakaryaspor’u yenerek sezona 3 puan ile girmeyi başarmıştı. Bu maçın ardından çıktığı başka hiçbir maçı kazanamadı Turgay Altay. Ayrıca 4 3 3 ısrarı ve kadroyu bozmamasıyla da seyirciden ciddi tepkiler almıştı Turgay Hoca. Göztepe’nin adeta galibiyete hasret kalması sonrasında Turgay Altay ile yollar ayrılı. Bu noktada Göztepe taraftarı takımın başına kısa sürede birinin getirileceğini düşünmüştü çünkü zaten Turgay Altay ile olmayacağı daha 3. haftadan kendisini belli eden bir durum aslında. Gelgelelim beklendiği gibi olmadı ve Göztepe takımı bir süre yardımcı hocaları ile lig maçlarına devam etti. Hatta bu süreçte içeride oynanan Altınordu maçının kazanılması sayesinde de takım adeta derin bir nefes aldı.

Devam eden günlerde bir sürü teknik direktör adı Göztepe ile geçse de kimseyle resmi imza atılmadı ve son olarak Başakşehir‘de yardımcı antrenör olarak görev yapmış olan Ekrem Dağ, Göztepe takımının başına getirildi. Bu tercih eleştiriler alsa da takım oldukça kötü durumdaydı ve yeterince de zaman kaybetmişti. Bu sebeple Ekrem Dağ üzerine yapılan eleştiriler ve tartışmalar çok fazla uzamadı, zaten Ekrem Dağ da imza attığının ertesi gününde kendisini Pendikspor deplasmanında buldu. Bu maç da Göztepe tarafından 3 0 kaybedilse de bu maçın günahı Ekrem Dağ’a yazılmadı elbette. Ekrem Dağ, Göztepe’nin başında ilk ciddi sınavını Tuzlaspor karşısında verdi ve elbette bu hem kendisi hem de Göztepe için pek de iyi bir sınav olmadı.

Göztepe İyi Başladı Ama Atamadı

Maça iyi bir seyirci desteği ile başlayan Göztepe takımı aslında gol atabileceği net pozisyonlar buldu ancak bunları gole çevirmeyi başaramadı. İlk yarı 0 0 bitecek derken 45. dakikada Mayingila N’Zuzi Mata attığı golle Tuzlaspor’u 10 öne geçirdi. İkinci yarıda kontralarla etkili olmaya çalışan Tuzlaspor’un bu planı işe yaradı ve 73. dakikada bir kez daha sahneye çıkan Mayingila N’Zuzi Mata farkı ikiye çıkararak skoru de tescillemiş oldu. Göztepe takımı bu sonuç sonrasında 15. sıraya deşerken Tuzlaspor ise 9. sıraya çıktı.