Göztepe Transfer Çalışmalarını Sürdürüyor

Transfer çalışmalarına devam eden TFF 1. Lig şampiyonluk adaylarından Göztepe, Samsunspor’dan Celil Yüksel’i de kadrosuna katmak üzere. 2022 – 2023 futbol sezonunda şampiyonluk hayali ile başlayan mücadelesini 7. sırada tamamlayan ve play off”a kalan ancak play off’ta pek de bir varlık gösteremeyerek çeyrek finalde Süper Lig hayaline veda eden Göztepe, bu sene işini şansa bırakmak istemiyorum. Bu doğrultuda iddialı bir kadro kurmaya çalışan takım, şu haliyle de ligin en değerli kadrolarından birine sahip am İzmir ekibi transfer çalışmalarına devam ediyor.

Göztepe

Göztepe Ekrem Dağ İle Devam Dedi

Göztepe takımı, geçen sezonu tamamlayan hocası Ekrem Dağ ile bu sezonda da devam etmeye karar verdi. Bu da hem transferde daha hızlı olmalarını hem de takımda uyum sorunu yaşanmamasını sağladı. Göztepe takımı 2022 – 2023 futbol sezonuna Turgay Altay ile başlamıştı. 2021 – 2022 sezonu sonunda Süper Lig‘den düşen takım, ertesi sezon tüm planlarını Süper Lig’e geri dönmek için yapmış, bu uğurda çok da iddialı bir kadro kurtulmuştu. Sezonu da Sakaryaspor deplasmanında galibiyetle açmıştı İzmir ekibi ama devamında büyük bir düşüş yaşadı Göztepe ve düşüş son bulmayınca da Turgay Altay ile yollar ayrıldı.

Teknik adamı ile yolları ayırdıktan sonra 10 gün kadar yardımcı hocalarının çalıştırdığı Göztepe takımı sonunda Ekrem Dağ ile anlaştı. Teknik adamlık tecrübesi oldukça sınırlı bir isim olan Ekrem Dağ tercihi tartışmaları da beraberinde getirdi. Dürüst olmak gerekirse o dönem Ekrem Dağ da çok fazla bir katkı sunamamıştı İzmir ekibine ve sarı kırmızılı takım ligin ilk devresini düşme hattının hemen üzerinde tamamlamıştı. Ancak ligin ikinci devresinde bambaşka bir Göztepe izledi futbolseverler. Düşme hattının üzerinde ligin ikinci devresine başlayan takım muazzam bir çıkış yakaladı ve adeta mağlubiyeti unuttu.

Lig sona erdiğinde ligin ikinci devresinin en başarılı takımlarından biri İzmir ekibiydi ve ligde ilk devreye kıyasla en fazla yükselen takım da yine onlar oldular. Ligi 7. sırada bitirip play off’a giren takım Bodrumspor’un rakibi oldu çeyrek finalde. Sıralamada yüksek olanın saha avantajına sahip olduğu çeyrek final mücadelesini kazanan Bodrumspor oldu ve Göztepe bu maçta pek bir varlık gösteremedi.

Tecrübeli Kadro İsteniyor

Play off’ta yaşanan hayal kırıklığı sonrası bu sene direkt şampiyonluğa oynamak isteyen Göztepe transferlerini de buna göre yapıyor. Stoperini Süper Lig’den alan takım kalede de işini şansa bırakmadı ve M. Lis‘i kiraladı Şimdi de Celil Yüksel transferini bitirmek istiyor İzmir ekibi. Başarılı orta saha oyuncusu geride kalan sezonu Samsunspor’da geçirmiş ve Samsunspor ile şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmıştı. Samsunspor’un yaptığı transferlerin ve gelen yabancı oyuncuların ardından ise genç orta saha oyuncusu gözden çıkarıldı kırmızılı beyazlı takımda. Bu transferin bir iki ay içerisinde netleşmesi bekleniyor.