Göztepe Taraftarı Süper Lig’e İnandı

Sezon boyu çok üzülen, büyük hayal kırıklıkları yaşayan Göztepe taraftarı son haftalarda takımın çıkışı ile birlikte tüm kırgınlıkları unutup takımına destek olmaya başladı. Göztepe takımı şu an play off’ta oldukça iddialı duruma geldi ve sezon ortasında hayal gibi görülen Süper Lig bir anda yeniden hedef durumuna dönüştü. Bu hedef doğrultusunda da Göztepe taraftarı takımın yine en büyük kozu konumunda. Taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan bağlılık duyguları ve besteleri Göztepe taraftarı zaten Türk futbolunda çok özel bir yere sahip.

Sezonun Favorisiydi

TFF 1. Lig, 2022 23 futbol sezonuna başlarken otoriteler dört takımın ligde şampiyonluk mücadelesi vereceğini düşünüyordu. Bu takımlar 2021 22 futbol sezonu sonunda Süper Lig’den düşen İzmir ekibi Göztepe ve Çaykur Rizespor ile iki sezondur Süper Lig için maddi manevi büyük fedakarlıklarda bulunan Samsunspor ve Eyüpspor kulüpleriydi.

Eyüpspor sezona iyi başlayıp ilk birkaç haftanın ardından liderliği eline aldı ve puan farkını açmaya başladı. Çaykur Rizespor da fena başlamadı aslında ama sonuca gitmek konusunda sıkıntılar yaşadılar. Zaten Bülent Korkmaz da her maç sonunda forvete ihtiyaç duyduğunu yineledi. Göztepe ve Samsunspor ise lige o kadar kötü başladılar ki ilk birkaç haftanın ardından iki takım da hoca değişikliğine gitti. Bu hoca değişiklikleri sonrasında Samsunspor takımı ciddi bir yükseliş yakaladı ve Eyüpspor’u zirvede zorlamaya başladı. Göztepe takımı ise Turgay Altay yerine Ekrem Dağ’ı takımın başına getirdiyse de bu değişiklik o an için pek bir sonuç doğurmadı ve ilk devreyi Göztepe takımı düşme hattının hemen üzerinde tamamladı.

Göztepe taraftarı

Göztepe Taraftarı Ekrem Dağ’a Artık Güveniyor

Göztepe taraftarı şampiyonluk hayali ile girilen sezonda ilk devrenin ardından büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Devre arasında Göztepe takımının play off hedefi de taraftar nezdinde çok fazla karşılık bulmadı aslında. Ligin ikinci devresi başladığında lig lideri Eyüpspor büyük bir düşüş yaşadı ve sonunda liderliği de Samsunspor’a kaptırdı ki sonrasında Samsunspor takımı Süper Lig’e çıkmayı garantiledi zaten.

İkinci devrede çıkış yaşayan takımlardan biri de Çaykur Rizespor oldu. John Mary transferi sonrasında gol sorununu çözen takım ligde 2. sıraya çıkmayı başardı ve puan farkını da açıp Samsunspor sonraki Süper Lig’i garantileyen ikinci takım olacak gibi görünüyor şu an Çaykur Rizespor takımı.

Devre arasından iyi dönen takımlardan biri de Göztepe oldu. Aslında ilk başta büyük bir performans artışı olmadı İzmir ekibinde ama her maç üzerine koya koya ilerledi sarı kırmızılı ekip ve sonunda gelinen noktada ligin en formda takımı hüviyetine büründü Ekrem Dağ‘ın öğrencileri. Uzun bir galibiyet serisi sonrasında play off potasına girmeyi başaran Göztepe takımında taraftar yeniden takımın etrafında kenetlendi ve dahası Ekrem Dağ da Göztepe taraftarı gözünde büyük bir kredi ve güven elde etmiş oldu.