Göztepe Taraftarı İkinci Devreden Umutlu

2021 22 futbol sezonu sonunda takımlarının küme düşmesi ile büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Göztepe taraftarı, 2022 23 futbol sezonu öncesinde şampiyonluk beklentisi ile girmişti sezona. Göztepe takımı, Cumhuriyet’in 100. yılının kutlanacağı 2023 24 futbol sezonunda Mustafa Kemal Atatürk için çok özel bir il olan İzmir’in tek temsilcisi olarak Süper Lig’de yar alabilme hayali ile çok iddialı bir kadro kurmuştu.

Ali Akman, Isaac Atanga gibi isimleri kadrosuna katan sarı kırmızılı İzmir ekibi takımın başına da Turgay Altay’ı getirmişti. Göztepe taraftarı da sezon öncesinde kombine biletlere yoğun ilgi göstererek üzerine düşen görevi yerine getirmişti bu kritik sezonun başlangıcında.

Göztepe taraftarı

Turgay Altay İle Olmadı

Sezonu, ligin yeni ekiplerinden Sakaryaspor deplasmanında aldığı galibiyetle açan Göztepe’de keyifler yerindeydi ancak bu süreç çok kısa sürdü. Turgay Altay yönetiminde ligin ilk maçında 3 puanla tanışan Göztepe taraftarı sonrasında ie adeta galibiyete hasret kaldı. Sakaryaspor deplasmanından alınan galibiyet, Turgay Altay’ın kısa süren Göztepe teknik direktörlüğü kariyerinin tek galibiyeti oldu. Devamındaki haftalarda üst üste gelen puan kayıpları sonrasında Göztepe yönetimi fazla beklemedi ve Turgay Altay ile yolları, ligin ilk haftalarında ayırdı.

Bu sırada Göztepe hisselerinin %70’i de yabancı bir şirkete satıldı ve bu gelişmeyi de Göztepe taraftarı olumlun buldu, takıma ciddi yatırımlar olacağını ummaya başladı. Ancak küme düşmenin ardından ikinci bir hayal kırıklığı yaşadığı bu süreçte Göztepe taraftarı ve kulübün yeni sahibi olan şirket takımın başına, daha önce teknik adamlık tecrübesi olmayan ve son olarak da Başakşehir takımında yardımcı hoca olarak görev yapmış olan Ekrem Dağ‘ı takımın başına getirdi. Bu tercih Göztepe taraftarını pek mutlu etmese de Göztepe taraftarı kaybedilecek zaman olmadığı düşüncesi ile Ekrem Hoca’ya da destek oldu ancak bu hoca değişikliği sahadaki sonuçlar anlamında çok bir şey değiştirmedi ve Gözepe takımı ligin ilk devresini, hayallerinin, hedeflerinin çok uzağında düşme hattının hemen üzerine kapattı.

Göztepe Taraftarı Play Off Hedefine İnanıyor

Ligin devre arasında sezonun ilk yarısını değerlendiren Ekrem Dağ, kötü bir ilk yarı geçirdiklerinin bilincinde olduklarını ama Süper Lig hedefinden kesinlikle vazgeçilmediğini ve dahası kadro kaliteleri ile Süper Lig için hala iddialı takımlardan biri olduklarını belirterek taraftardan destek istemiş, her takımın her takımdan puan alabildiği TFF 1. Lig’de bir galibiyet serisi yakalamaları halinde kısa sürede play off potasına girebileceklerini vurgulamıştı.

Ekrem Hoca’nın bu sözleri ve destek çağrısı Göztepe taraftarında karşılık buldu. Kadro kalitesi ve ligdeki takımlar arasındaki puan farklarının az olması sebebi ile Göztepe taraftarı, Ekrem Dağ’a hak verdi ve ikinci devrede de takımı sezon sonuna kadar koşulsuz şekilde destekleme kararı aldı. Taraftarlar sezon sonuna kadar sonuçlar ne olursa olsun takımın yanında olmaya söz verdi.