Ekrem Dağ: Her Şey Çok Güzel Olacak

Göztepe takımının sezonun ilk haftalarının ardından hoca değişikliğine giderek takımın başına getirdiği Ekrem Dağ, ligin ikinci devresinden çok umutlu. Sarı kırmızı takımın teknik sorumlusu, ligin ikinci devresinde Göztepe takımının play off potasına gireceğini ve Süper Lig hayallerinin bitmediğini belirtti.

Ekrem Dağ

Göztepe Şampiyonluk Adayıydı

2021 22 futbol sezonu sonunda Süper Lig’den düşerek taraftarlarına büyük bir hayal kırıklığı yaşatan Göztepe takımı, 2022 23 futbol sezonunda Spor Toto TFF 1. Lig’in en büyük şampiyonluk adaylarından biriydi. Sezona teknik adam Turgay Altay ile başlayan takım pek çok önemli transfere de imza attı. Galatasaray’ın da çok istediği Ali Akman’ı da kadrosuna katan takımda beklentiler oldukça büyüktü.

Göztepe takımı sezonu Sakaryaspor deplasmanında alınan 3 puanla açtı. Ligin kadro değeri olarak üst sıralarında yer alan takımlarından olan Göztepe, ilk maçında galip gelmesinin ardından adeta galibiyete hasret kaldı. Üst üste yaşanan puan kayıplarının ardından düşme hattına kadar inen Göz Göz hoca değişikliğine gitti ve takımın başına Ekrem Dağ ismini getirdi.

Göztepe taraftarı hoca değişikliğini zaten istiyordu. Turgay Altay’ın Göz Göz ile aldığı başarısız sonuçlar bir tarafa özellikle kendi kadrosunda ısrarcı bir tavır takınması ve yeni transferlere şans vermemesi taraftarın hocaya karşı tavır takınmasına neden olmuştu ve henüz sezonun başı da olsa bu hoca değişikliği taraftarlar arasında olumlu bir karar olarak yorumlanmıştı.

Göztepe taraftarı hoca değişikliğini istiyordu ancak yaklaşık 10 gün süren hoca arayışının Ekrem Dağ ismi ile sonuçlanması taraftarı pek de tatmin etmedi zira Ekrem Dağ, pek de hocalık deneyimi olmayan ve son olarak da Medipol Başakşehir takımında Okan Buruk’un yardımcılığını yapmış bir isimdi. Böylesine önemli bir sezona, ilk haftaların ardından hoca değişikliğine gidilecekse daha tecrübeli bir ismin takımın başına getirilmesinin daha doğru olacağı görüşündeydi Göztepe taraftarı.

Ekrem Dağ: İkinci Devre Farklı Olacak

Ekrem Dağ hamlesin sonrasında dürüst olmak gerekirse Göztepe takımında fazla bir değişiklik olmadı. Takım istikrarsız sonuçlara devam etti ve sıklıkla kendisinin üzerinde yer alan takımlara karşı galip gelemezken ligin güçsüz takımlarına karşı aldığı puanlarla düşme hattının hemen üzerinde kendisine yer bulmayı başardı.

Devre arasında ilk yarıyı değerlendiren Ekrem Dağ ise ligin ikinci devresi için fazlasıyla umutlu aslında. Spor Toto TFF 1. Lig’de herksin herkesten puan alabilmesi sebebi ile düşme hattı ile play off potası arasında çok fazla bir puan farkı yok. Bu sebeple Göztepe takımı, ligin ikinci devresinde iyi bir form yakalar ise aslında play off potasına atabilir kendisini. Ekrem Dağ da aslında buna güveniyor. Taraftara mesaj veren genç hoca; ”Bizi desteklesinler, ligin ikinci devresindeki Göztepe takımı, ilk devrede izlediklerinden çok farklı olacak. Hedefimiz hala Süper Lig” diye konuştu.