Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü’ne Müjdeli Haber

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü ekibi, 12 Haziran Cuma günü şampiyonluğun en dişli adaylarından biri olan Trabzonspor ekibi ile kozlarını paylaşacak. Aranın ardından maç yapacak olan sarı kırmızı ekip Cuma günü saat 21:45’te gerçekleşecek olan mücadeleye ise yoğun bir tempo ile hazırlanmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını sonrası ilk maçını 12 Haziran’da bordo mavili ekiple yapacak olan İzmir ekibine genç futbolculardan iyi haber geldiği öğrenildi.

Kovid-19 salgını, beraberinde küresel çaplı ekonomik krizi de beraber getirirken, bu durumdan en fazla etkilenenler biri de spor kulüpleri oldu. Transfer piyasasında yaşanan bu durumun ardından ise yüksek maliyetli oyunculara da maaş indirimi için talepte bulunuldu.

Genç Sporculara Yönelim Olacak

Göztepe Spor Kulübü bu süreçte yabancı futbolcuları ile indirim hususunda anlaşma sağlayamadı. Fakat milli sporcular bu anlamda kulüplerine destek olmayı ihmal etmediler.

Göztepe kalecileri Göktuğ, Eren, Arda ve Atakan, Ege, Hüseyin, Batuhan ve Yalçın da bu zorlu dönemde yönetimin %20’lik indirim talebini olumlu karşıladı.

İndirime yanaşmayan yabancı sporcuların ise Beto, Titi, Napoleoni ve Castro olduğu öğrenildi. Sporcularla bu hafta içi tekrar masaya oturacak kulübün, gelecek sezonda genç sporcularına daha çok şans vereceği düşünülüyor.

Güncel Yazılar