Göztepe SK

Göztepe Spor Kulübü Maçların Ertelenme Kararını Böyle Duyurdu

Çin’in Wuhan kentinde Aralık itibariyle ilk vakanın görüldüğü yeni tip koronavirüs, kısa sürede tüm dünyaya yayıldı. 8 binden fazla kişinin ölümüne sebebiyet veren virüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edildi. Türkiye’de de ilk vakanın görülmesinin ardından, öncesinde tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanmasına sonrasında ise vaka sayısının artışı ile tüm liglerin ertelenmesine karar verildi.

Bugün akşam üstü alınan karar, Göztepe Spor Kulübü tarafından da son dakika olarak resmi internet sitesinden paylaşıldı. Sarı kırmızılı kulübün yapmış olduğu açıklamada, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler doğrultusunda ülkedeki tüm spor müsabakalarının ertelenmesine karar verildiği bildirildi.

95 Yıl Kendi Stadımızı Bekledik Bunu Da Sabırla Bekleriz

İzmir temsilcisi Göztepe Spor Kulübü, tüm taraftarların gerekli bireysel önlemleri alması ve bu süreç içerisinde zorunlu durum olmadıkça evde kalmalarını da rica etti.

Kenti statlarına kavuşmak adına toplamda 95 sene boyunca bekleyen taraftarlarının, bu durumu da sabır ve gerekli önlemlerle geçireceğini inandığını da ekleyen sarı kırmızılı yönetim, bu zaman diliminde morallerin de yüksek tutulması gerektiğini ve Gürsel Aksel Stadı’nda her beraber galibiyetler kutlanılacak güzel günlerin düşünülmesi gerektiğini de duyurusuna eklemeyi ihmal etmedi.