Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Emekçileri Unutmadı

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm dünya olumsuz bir etki ile karşı karşıya geldi. Bu süreçte etkilenenlerden biri de spor kulübü oldu.

Tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına gelirken, çoğu lig tescil kararı ile iptal edildi, kimisi ertelendi kimisi de şampiyonunu resmen açıklığa kavuşturdu.

Bu dönemde sporcular dahi antrenmanlarına mecburen ara vermek zorunda kaldı. Ve herkes kendini ve çevresini korumak için evlerinde kaldı.

Evlerde bireysel olarak çalışmalarını sürdüren sporculara ise, kulübün antrenörleri tarafından özel programlar verildi. Fakat bu süreçte mecburen çalışmak zorunda olanlar söz konusu oldu.

Süper Lig’de mücadele eden Göztepe Spor Kulübü de bu dönemde emekçilerin iş gücünü hatırlatarak, 1 Mayıs’ı kutladı.

Emekçilerin Hakkı Ödenmez

Hem resmi internet sitesi hem de sosyal medya hesapları üzerinde kutlama mesajı yayınlayan Göztepe Spor Kulübü, örnek bir davranışa da imza attı.

Kendi kulübünün çalışanlarını da unutmayan mesajında, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladığını duyurdu.

Öte yandan koronavirüs salgını karşısında da en ön cephede savaşmakta olan sağlık çalışanlarına değinen İzmir temsilcisi, onlar için de alkış diledi.

Söz konusu süreçte dahi çalışma hayatını sürdüren ve yaşamın aksamamasına neden olan emekçilere bir kez daha alkış dileyen sarı kırmızılı kulüp, emeklerin ödenmeyeceğini ifade etti.

Ayrıca teşekkür dileklerinde de bulunuldu.