Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü Antrenmanlara Devam Ediyor

Süper Lig’de mücadele veren Göztepe Spor Kulübü ekibi, uzun bir süredir ara verdiği antrenman döneminin acısını çıkartıyor. Sarı kırmızılı takım antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm liglere ara verilmişti. Bu dönemde hazırlıklarını bireysel olarak evlerinde sürdüren sporcular, lige devam etme kararının ardından antrenmanlarına tekrar başladı.

19 Mart itibariyle lige ara verilen dönemde, sporcular tedbir gereği uzun bir dönem antrenmanlarını evlerinden yapıyorlardı. Futbola devam etmeye ilişkin kararın açıklanması ile de Göztepe Spor Kulübü ekibi hazırlıklara başladı.

Koronavirüs tedbirlerine uyum sağlayarak, sosyal mesafe desteği ve hijyen koşulları dahilinde çalışan sarı kırmızılı oyuncular çalışmalarına ise büyük bir hızla devam ediyorlar.

Kulüp’ten Açıklama Geldi

Lige ara verilen dönemde, kalan maçlara ilişkin hazırlık yapan ve bu süreci sporcuları hazırlamak adına değerlendiren İzmir temsilcisi ise, antrenmana ilişkin açıklama yaptı.

Göztepe Kulübü’nün yapmış olduğu açıklamada, ekibin Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde antrenmanını gerçekleştirdiği belirtildi. Çalışmaların ilk bölümünde 5’e 2 pas çalışması yapan sporcuların, ikinci bölümde ise dar alan oyunu oynadığı ifade edildi.

İzmir temsilcisi ekibin bugün yapacağı idmanla da çalışmalara devam edeceği bilgisi kulüp tarafından paylaşıldı.

Güncel Yazılar