Göztepe Sil Baştan

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyerek dibe demir atan Göztepe, sezonun son 4 ayında hiçbir galibiyet alamadan lige veda etti. İzmir temsilcisinde başkan Mehmet Sepil’in istifası ve devir kararından sonra saha içerisindeki odak iyiden iyiye kaybolurken devir süreci de hâlâ sancılı bir şekilde devam ediyor. Bununla birlikte basında yer alan haberlere göre yeni gelecek yönetime yer açılabilmesi için kulüp içerisindeki çok az sayıda personel dışında tüm personellerin işten çıkartılması bekleniyor.

Köklü Değişim

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Göztepe, kendisini sevenleri kahreden bir performans ortaya koydu ve 38 haftada toplayabildiği 28 puanla lige veda etti.

Sarı Kırmızılı takımın bu performansı esnasında uzun zamandır başkanlık yapan Mehmet Sepil de görevini bıraktığını ve kulübü devredeceğini açıkladı. Tüm bu süreçlerden sonra zaten ciddi bir kaos içerisinde olan Göztepe adına neredeyse hiç umut kalmamıştı.

Bununla birlikte devir süreci henüz tamamlanamadı ve bu durum da camiada ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Sarı Kırmızılı takımın bu durumundan kaynaklı olarak en çok taraftarları üzülürken, birçok taraftar Mehmet Sepil’in kulübü devrettikten sonra amatör şubelerle ilgilenmesine dahi razı değil.

Öte yandan kulüple alakalı basına yansıyan haberlere bakıldığı zaman İzmir temsilcisinde çok ciddi bir değişimden söz edildiği görülüyor. Söz konusu haberlerde kulüp içerisindeki personellerden kritik noktalarda yer alan bir kısmı dışında neredeyse tamamının işten çıkartılması bekleniyor.

Bu kararın arkasında yatan nedense yeni gelecek yatırımcının önünü açabilmek ve işleyişin daha hızlı olmasını sağlayabilmek. Bununla birlikte bu kararın ne kadar ciddi olduğuna dair herhangi bir açıklama gelmiş değil ve bu durumun Göztepe personellerini de tedirgin etmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Sepil Kalırsa

Öte yandan basında yer alan haberlere göre Mehmet Sepil’in bir yatırımcı bulamaması durumunda da planları hazır.

Sepil kulübün başında kalması halinde yeni bir idari ve teknik kadroda yepyeni bir yapılanma planlıyor. Sepil’in hedefinde Kasımpaşa’nın CEO’su Serkan Reçber‘in bulunduğu öğrenildi. 46 yaşındaki spor adamını Sportif Direktör olarak getirmeyi planlayan Sepil, futbolu Reçber’e bırakarak geri planda kalacak.

Serkan Reçber bu sezon bilhassa Jackson Muleka transferindeki kilit isim olmasıyla öne çıkmıştı. Sami Uğurlu’nun Kasımpaşa Teknik Direktörü olmasını da sağlayan isim olan Reçber’in bu iddialar karşısında sergileyeceği tavır merak ediliyor.

Zira bir dönem her ikisi de küme düşme hattında yer alan iki ekipten Kasımpaşa başarılı yapılanması sayesinde Süper Lig’e damga vuran ekiplerden biri haline geldi. Göztepe ise küme düştü ve ciddi bir kaosun içerisine girdi.

Reçber bu durumların tamamının farkında ve Kasımpaşa gibi başarılı bir ortamdan Göztepe’deki ateşten gömleği giymeye ikna edilebilmesi için fazlaca uğraşmak gerekecek.