Göztepe Konyaspor Karşısına Çıkıyor

Teknik direktör Stjepan Tomas önderliğinde çıkış yolu arayan Göztepe, Spor Toto Süper Lig’in güçlü ekiplerinden biri olan İttifak Holding Konyaspor karşısına çıkıyor.

İki takımın da farklı nedenlerle 3 puana ihtiyaç duyduğu haftada kazanan takım hanesine puanlardan fazlasını yazdırabilir.

Göztepe İkili Rekabette Ne Durumda

göztepe

Türkiye’nin en köklü tarihe sahip olan takımlarından biri konumundaki Göztepe, özellikle son yıllarda yaptığı atılımla Süper Lig’de saygın bir konum elde eden İttifak Holding Konyaspor ile daha önce birçok kez karşı karşıya geldi.

İki takımın takvim yaprakları 1980’i gösterdiğinde başlayan mücadelesinde dile kolay tam 26 maç geride kaldı.

Bu 26 karşılaşmada kah yeşil beyazlı renkler kah ise sarı kırmızılı renkler üstün geldi. Ancak toplam galibiyet sayılarına bakıldığında mutlak üstünlüğün İzmir’in futboldaki medah-ı iftiharı Göztepe’den geldiğini söyleyebiliriz.

Buna göre 26 maçlık periyotta rakibini 13 kez mağlup etmeyi başaran Göz Göz, İttifak Holding Konyaspor’a karşı böylece psikolojik üstünlüğü de kazandı. Bu süre zarfında yeşil beyazlı takıma sadece 7 kez mağlup olan Göztepe, 6 maçta ise eşitliği bozamadı ve 1 puana razı oldu.

26 maçlık bu uzun periyotta elbette her iki takım da türlü değişikliklere uğradı, türlü süreçlerden geçti. O yüzden belki de rekabetin yakın tarihine bakmak daha doğru olacaktır.

İki ekip arasındaki son 5 maç bize bu konuda ipucu verebilir. Tamamı Spor Toto Süper Lig’de oynanan bu 5 karşılaşmada üstünlük yine az bir farkla da olsa İzmir’in sarı kırmızılısının oldu.

Son 5 karşılaşmanın 3’ünde gülen taraf olmayı başaran takımımız buna karşın son oynaan 2 maçta sahadan üzgün ayrıldı.

İki takım arasındaki en son maç hatırlanacağı üzere içinde bulunduğumuz Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 12’nci haftasında oynanmıştı.

Tarihler 7 Kasım 2021’i gösterdiğinde İzmir’de Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanan bu maça rakibin futbolcusu Sokol Cikalleshi, attığı 2 gol ile damgasını vurmuş ve 3 puanı elimizden almıştı. Buna karşın takımımızın o mücadelenin 45 dakikasını 10 kişiyle oynadığını da hatırlatmakta fayda var.

Konyaspor Göztepe Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performansla lider Trabzonspor’un arkasındaki en yakın takipçi konumunu uzun süre devam ettiren İttifak Holding Konyaspor çok zorlu bir rakip.

Her ne kadar geçtiğimiz milli ara öncesinde oynadıkları son maçta Fenerbahçe’ye mağlup olmuş olsalar da teknik direktör İlhan Palut’un ekibi, gününde olduğunda her takımı yenebileceğini defalarca gösterdi. Bu da Göz Göz’ün yeni teknik direktörü Stjepan Tomas ile çok dikkatli olması gerektiğini ortaya koyuyor.

İki ekip arasındaki maç, tarihler 3 Nisan 2022 Pazar gününü gösterdiğinde oynanacak. Saatler 16:00’ı gösterdiğinde orta hakem Erkan Özdamar’ın düdüğüyle, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda başlayacak zorlu 90 dakikada Erkan Özdamar’ın yardımcılıklarını Erdinç Sezertam, Esat Sancaktar ve Oğuzhan Çakır yapacaklar.

Göz Göz’de Atınç Nukan, Moubandje, Mihojevic ve Angel sakatlıkları nedeniyle zorlu 90 dakikada süre alamayacaklar. Öte yandan İttifak Holding Konyaspor’da teknik direktör İlhan Palut ise yalnızca kart cezalısı Soner Dikmen’den faydalanamayacak.

Spor Toto Süper Lig’de üst sıraları ve alt sıraları ilgilendiren maçta ne olacağı merak ediliyor. Umudumuz elbette Göz Göz’ün galip gelmesi!