Göztepe Mart 2022’de Kayboldu

Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performansla adeta ateşle oynayan Göztepe, geçtiğimiz haftalarda adeta serbest düşüşe geçerek işini zora soktu.

Şubat 2022 fikstüründe üst üste 4 maçından da mağlubiyetle ayrılarak sezonun ikinci yarısında topladığı krediyi tüketen İzmir temsilcimiz, kendini bir anda küme düşme alevlerinin içinde bulmuştu. Buradan çıkmak isterken üst üste hatalar yapmaya devam eden takımımız için Mart 2022 fikstürü çok önemliydi.

Zira burada alınacak puanlar, ayın sonunun milli araya bağlanacağı da düşünüldüğünde Spor Toto Süper Lig’de takımımızın kaderini belirleyebilirdi…

Taraftar Mart Ayını Hemen Unutmak İstiyor

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda Şubat 2022’yi felaket geçiren Göz Göz, umutlarını Mart 2022 fikstürüne taşımıştı.

Ligin boyunun kısalmak üzere olduğu ve ay sonunda milli takım haftası sebebiyle ara verilecek olan bu dönemde alınacak her puan çok önemli olacaktı. Zira Göztepe, Şubat 2022’den Mart 2022’ye ne yazık ki 4 maçlık bir mağlubiyet serisi taşımıştı.

Teknik direktör Nestor El Maestro’nun bu sebeple işi hayli zordu. Çünkü hem taraftarlardan hem de camianın hemen her kesiminden Belgrad doğumlu teknik direktöre tepkiler çığ gibi büyüyordu.

Böyle bir ortamda Mart 2022’nin ilk maçı 5 Mart 2022’de İzmir Gürsel Aksel Stadyumu’nda başladı. Rakip, teknik direktörlüğe Sami Uğurlu’yu getirdikten sonra çok büyük bir çıkış yakalayan Kasımpaşa takımıydı.

Maça hızlı başlayan Kasımpaşa takımı oldu. Golcü oyuncuları Muleka, henüz 5’inci dakikada yakaladığı pozisyonu gole çevirdi ve maç kabus gibi başladı. Neyse ki Göz Göz kabustan çok çabuk uyandı ve maçın krize girmesini önledi.

Devre arası transferimiz Di Santo’nun 7’nci dakikadaki cevabı hem futbolcuları hem de stadyumdaki taraftarları bir hayli sakinleştirdi.

Buna karşın ikinci yarının da hemen başında golü atan Muleka’ya bu kez çabuk cevap gelmedi. Üstüne 79’da Umut Bozok’un golüne de asist yapan Muleka adeta maça damgasını vurdu.

Cherif Ndiaye’nin 80’deki golü ise ne galibiyete yetti ne de teknik direktör Nestor El Maestro’yu tutmaya…

Göztepe Hoca Değişikliğine Gitti

göztepe

Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından teknik direktör değişikliğine giden Göz Göz, takımın başına sürpriz bir şekilde Stjepan Tomas’ı getirdi. Birçok kesimin tepkisini çeken bu karar da mağlubiyet serisine engel olamadı.

Stjepan Tomas ilk maçında Spor Toto Süper Lig’in farklı lideri Trabzonspor karşısında deplasmanda çıktı. Herhangi bir puanın büyük sürpriz olacağı maçta 4 – 2 mağlup olan Göztepe çöküşünü sürdürdü.

Mart 2022 fikstürünün son maçında ise rakip Aytemiz Alanyaspor idi. İzmir’de stadyuma gelen taraftarlar ne yazık ki takımlarının bir mağlubiyetine daha şahit olmak zorunda kaldılar. Bu mağlubiyetle birlikte Göztepe’nin serisi 7 maça ulaştı.

7 maçta kayıp giden 21 puan, takımımızı Spor Toto Süper Lig’de sezonun bitmesine 8 hafta kala, 27 puanla küme düşme hattının ortasına itti.

Göztepe eğer bir mucize gerçekleştiremezse sezon sonu çok üzülecek gibi gözüküyor…