Göztepe İddialı Geliyor

Sezona büyük umutlarla giren ancak umduğunu bulamayan ve 5. hafta sonunda Turgay Altay ile yolları ayıran Göztepe takımı, Ekrem Dağ ile anlaştı. Göztepe Ekrem Dağ ile çıktığı ilk maçta 3 0 mağlup oldu ancak elbette ki bu maç Ekrem Dağ hanesine eksi yazılabilecek bir maç değildi.

Göztepe Haftayı Bay Geçti

Bu sezon TFF 1. Lig’de 19 takım var. Takım sayısının tek olmasından dolayı her hafta bir takım o haftayı maç yapmadan geçiyor ve buna da bay geçmek deniyor. TFF 1. Lig’de haftayı bay geçen takım ise bu kez Göztepe’ydi. Bazı takımlar için bu bay haftası kötüyken bazı takımlara ise iyi gelebiliyor. Özellikle form yakalamış takımlar bay haftasından dönüşte bocalama yaşabiliyorlar ama sarı kırmızılı ekip için bu bay haftası oldukça iyi geçti. Ekrem Dağ ve ekibiyle oyuncuların kaynaşması için fırsat oldu bu hafta.

Sezona Turgay Altay önderliğinde önemli transferlerle giren Göztepe kulübü ilk maçta ligin yeni takımı Sakaryaspor’u deplasmanda yenmeyi başarsa da sonrasında bir daha Turgay Altay ile galibiyet görememiş ve sonunda da Turgay Altay ile yollar ayrılmıştı. Uzun süre hoca arayışlarına devam eden takım Volkan Demirel’i takımın başına getirmeyi çok istemiş, kendisiyle görüşmüş ama o sırada Hatayspor’dan da teklif alan genç teknik adam tercihini Süper Lig ekibi olan Hatayspor’dan yana kullanmıştı. Samet Aybaba ve Fuat Çapa isimlerini de gündemine alan Göztepe’de bu isimler üzerinde de fikir birliği sağlanamamış ve son olarak, genç, yetiştirici, sisteme inanan bir hoca üzerinde karar kılınarak son olarak Başakşehir’de yardımcı hocalık yapan Ekrem Dağ ismine yönelinmişti. Ekrem Dağ ile anlaşana kadar Turgay Altay’ın yardımcısının idare ettiği Göztepe o sırada bir lig maçına çıkmış ve ironik bir şekilde hocasız çıktığı bu lig maçında Altınordu takımını yenerek önemli bir üç puan kazanmıştı. Bu 3 puan sayesinde düşme hattında yer almaktan kurtulan Göztepe takımı, sonrasında ise Ekrem Dağ önderliğinde ligin güçlü ekiplerinden Pendikspor karşısına çıkmış ve sahadan 3 0’lık mağlubiyetle ayrılmıştı.

Göztepe

Ekrem Dağ Sorunu Mental Olarak Düşünüyor

Ligin en pahalı kadrolarından birine sahip olan İzmir ekibinde yeni teknik adam Ekrem Dağ, takımın sorununun özgüven olduğunu düşünüyor. Kadro kalitesi ve genişliği olarak takımın hiçbir sorunu olmadığına inanan Ekrem Dağ ekibine çok güveniyor. Sadece üst üste alınan kötü sonuçlar ve kötü futbol nedeniyle takımın potansiyelinin farkında olmadığını düşünen yeni teknik adam bay geçilen haftada tüm antrenmanlarda taktikten ziyade kazanma alışkanlığı ve özgüveni takıma aşılamak için uğraştı. Takımın kendi kalitesinin farkına varması halinde ligde kısa sürede üst sıralara tırmanacağını düşünen teknik adam, kurmayları ile birlikte her oyuncu ile tek tek ilgilenip onların özgüvenlerini yerine getirmeye çalıştı. Bu konuda başarılı olduklarını düşünen teknik ekip ilk maçı sabırsızlıkla bekliyor.