Göztepe, Gazişehir Maçının Hazırlıklarına Devam Ediyor

Maçın oynanacağı Gürsel Aksel Stadyumunda Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdüren Göztepe, süper ligin 23. Haftasında rakibi karşısında galibiyet almayı hedefliyor. 22 Şubat cumartesi saat 17:00’da başlayacak olan karşılaşmada, 33 puanla 8. Sırada bulunan Göztepe ile 30 puanla 9. Sırada bulunan Gaziantep FK kozlarını paylaşacak. İki denk gücün mücadelesi olacağa benzeyen maçın sonucu merakla bekleniyor.

İlhan Palut: Avrupa Potasında Kalmak İstiyoruz

Süper ligin 23. Hafta müsabakası Gaziantep FK maçının hazırlıklarını kendi sahasında sürdüren Göztepe’nin teknik direktörü İlhan Palut, cumartesi günü oynanacak maçla ilgili açıklamalarda bulundu. Palut; “Lig ikiye bölünme grafiği çiziyor, o yönde gidiyor, üst gurup ve alt gurup olarak. Biz üst guruba tutunmak istiyoruz. Bunu başardıktan sonra da sıralamamızı mümkün olan en üst noktaya getirmek istiyoruz.” şeklinde açıklamada bulundu.

Rakibinin ligin ikinci yarısında çok başarılı transferlere imza attığına değinen teknik direktör İlhan Palut, sözlerine şöyle devam etti; Rakibimiz ikinci yarıda yaptığı transferlerle hem seçeneklerini hem de kalitesini artırdı. Çok ciddi bir rakip bizi bekliyor. Tabii ki onlara saygı duyacağız, dikkatli olacağız ama bizim de oynamak istediğimiz bir oyun, ortaya koymak istediğimiz bir felsefe var. Günbegün ilerliyoruz. Bu maç da oyunumuzu rakibimize kabul ettirmeye çalışacağımız bir karşılaşma olacak.”

Karşılaşma öncesi biri 8. Sırada biri 9. Sırada bulunan takımların arasında 3 puan bulunuyor. Sarı kırmızı ekip oynadığı 21 maçın 9’unu kazandı, 6’sını kaybetti ve 6 karşılaşmada sahadan beraberlikle ayrıldı. Gaziantep FK ise oynadığı 22 maçın 8’ini kazandı, 6 karşılaşma beraberlikle bitti ve oynadığı 8 karşılaşmada sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Göztepe’nin 5, Gaziantep FK’nın ise -2 averajı bulunuyor. 22 Şubat cumartesi saat 17:00’da başlayacak karşılaşmada İzmir ekibi ev sahipliği yapacak. Sarı kırmızılı ekip sahasında oynadığı son 2 süper lig karşılaşmasından galibiyetle ayrılmayı bildi. Ekip, sahasında Gaziantep’i de yenip 3 maçlık bir seri yakalamak peşinde. Öte yandan Göztepe bu güne kadar oynadığı hiçbir maçta Gaziantep karşısında sahadan galibiyetle ayrılamadı.