Göz Göz Transferde Çok Hızlı

İzmir’in sarı kırmızılı temsilcisi Göz Göz 2022 23 futbol sezonuna TFF 1. Lig’de şampiyonluk adayı olarak başlamıştı ama gelinen noktada bu hedefin çok uzağında kaldı. Göz Göz ara transfer döneminde kadrosuna kattığı hücum oyuncuları ile ligin kalan bölümünde play off hedefini kovalamayı hayal ediyor. Aksi durumda 2022 23 futbol sezonu İzmir ekibi için çok büyük bir hayal kırıklığına neden olacak.

Ülkece Depremin Yaralarını Sarmaya Çalışıyoruz

Ülkemiz 6 Şubat 2023 tarihinde iki büyük deprem yaşadı ne yazık ki. Önce sabaha karşı Gaziantep merkezli 7.7. sonrasında ise öğlen saatlerinde Kahramanmaraş merkezli 7.6 büyüklüğündeki iki depremin ardından tarihimizin en büyük acılarından biri yaşandı. Sayısı on binlerle ifade edilen vatandaşımızın hayatını kaybettiği afet ülkenin her yerinde büyük bir üzüntü yarattı. Bu süreçte spor organizasyonları da tatil edildi. Süper Lig, ilk açıklamada bir hafta, sonra yapılan ikinci açıklama ile de 2023 Mart ayı başına kadar tatil edildi.

Depremlerin olduğu günden itibaren hem yurt içinden hem de diğer ülkelerden deprem bölgesine yardım götürebilmek için herkes adeta seferber oldu. Ülkemizde birer sivil toplum kuruluşu da sayılabilecek olan futbol kulüpleri de milyonlarca taraftarının desteği ile deprem bölgesine ciddi yardımlarda bulundular. Diğer yandan kültür, sanat ve spor organizasyonları, normale dönüşün parçalarından biri olarak kabule diliyor ve bu sebeple bazılarının liglerin mevcut haliyle tescili ya da iptali talepleri dikkate alınmadı. Ligler mart ayının başından itibaren kaldığı yerden devam edecek. Haliyle takımlar bir yandan yardım organizasyonlarına devam ederken bir yandan da antrenman ve transfer çalışmalarını yürütüyorlar.

Göztepe de ligde zor durumda olduğundan ve hedeflerinin uzağında kaldığından ara transfer dönemini çok önemseyen takımların başında geliyor. Sezona Turgay Altay ile başlayan ama sonrasında hoca değişikliğine girerek Ekrem Dağ’ı takımın başına getiren Göz Göz, ara transferde şimdiye kadar kadrosuna dört isim kattı.

Göz Göz

Göz Göz Hücumu Güçlendirdi

Göz Göz ara transfer döneminde Amerika’nın Colorado Springs takımından hücumun her bölgesinde görev yapabilen 22 yaşındaki Michee Ngalina’yı bonservis bedeli ödemeden kadrosuna kattı ve oyuncu ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Hücum bölgesine bir takviye daha yapan İzmir ekibi ofansif orta saha olarak görev yapan Hikmet Çiftçi’yi Almanya’dan kiraladı. Hikemt Çiftçi’y Ekrem Dağ’ın ısrarla istediği öğrenildi. Kadrosuna bir de golcü katan Göz Göz İsveç’in Hammarby takımında oynayan Fildişi Sahilli Loue Bayere Junior‘u kiralık olarak kadrosuna kattı. Göztepe ayrıca orta sahaya da Aliou Toure’yi monte etti.

Bu transferlerin ardından İzmir ekibinin oldukça kalabalık bir hücum hattı oldu. Önümüzdeki günlerde Göztepe takımından bazı isimlerin ayrılabileceği, özellikle de sezon başında büyük umutlarla kadroya dahil olan Ali Akman’ın oynamayacaksa başka takıma kiralık olarak gitmek istediği söylentileri mevcut.