Galatasaray İki Yabancı Futbolcusu ile Yollarını Ayırmaya Hazırlanıyor

Sarı kırmızılı Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceği kadroyu UEFA’ya bildirdi. Söz konusu kadroda yeni transferler Davinson Sanchez ve Tanguy Ndombele de yer alıyor. Takdir edersiniz ki, Süper Lig kulüplerinin kadrolarında en çok 14 yabancı futbolcu olmasına izin veriliyor. Güncel tarih itibariyle, Galatasaray’ın kadrosunda 17 yabancı futbolcu var. Bu durum, sarı kırmızılı takımın üç yabancı futbolcusu ile yollarını ayıracağı anlamına geliyordu.

Fredrik Midtsjö Pendikspor’a İmza Atacak

Galatasaray, Fredrik Midtsjö’yü 2022 – 2023 sezonunun başında 3.5 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı. Norveçli oyuncu, geçtiğimiz sezon Galatasaray forması ile Süper Lig’de toplam 21 maçta görev yaptı. Bu maçların beşine ilk 11’de başlarken 16 maçta oyuna sonradan girdi. Sahada 611 dakika kaldı. Bir gol atıp iki asist yaptı. Bilhassa Adana Demirspor’a attığı gol ile dikkat çekti. Çünkü, söz konusu gol, Galatasaray’a galibiyeti getirdi. Şampiyonluk yolunda atılan en önemli gollerden birisiydi. Fredrik Midtsjö, 2022 – 2023 sezonunda diğer kulvarlar ile beraber toplam 27 maçta görev yaptı.

2023 – 2024 sezonu öncesinde Norveçli oyuncu ile ilgili birtakım spekülasyonlar vardı. Okan Buruk’un oyuncuyu kadroda düşünmediği iddia ediliyordu. Ancak, 1993 doğumlu oyuncu, hazırlık kampının tüm etaplarında yer aldı. Bunun yanı sıra, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında forma giydi. Üç maçta 58 dakika süre aldı. Molde ile oynanan maçta attığı gol ile dikkat çekti. Galatasaray, Fredrik Midtsjö’nün uzatma dakikalarında attığı gol sayesinde Molde’yi deplasmanda 3-2 mağlup etti.

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Galatasaray’ın üç yabancı futbolcusu ile vedalaşması gerekiyor. Bu isimlerden birisi yüksek ihtimalle Fredrik Midtsjö olacak. Norveçli oyuncunun yeni adresi, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Pendikspor olacak. Galatasaray’a yakınlığı ile bilinen spor muhabiri Yakup Çınar, Pendikspor’un Norveçli oyuncu için Galatasaray ile anlaştığını dile getirdi. İstanbul temsilcisi, Galatasaray’a iki milyon Euro bonservis ödeyecek.

Leo Dubois Galatasaray’dan Ayrılsa Bile Süper Lig’de Top Koşturacak

Galatasaray’ın Fredrik Midtsjö ile beraber UEFA’ya bildirilen Şampiyonlar Ligi kadrosunda yer vermediği Leo Dubois oldu. Fransız oyuncu, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde Galatasaray’dan ayrılacak. Ancak, sarı kırmızılı takım, 29 yaşındaki sağ bek ile yollarını temelli ayırmak istemiyor. Galatasaray’a yakın olan muhabirlerin iddialarına göre oyuncu, Süper Lig’den bir kulübe kiralanacak. Fransız sağ bekin gideceği kulüp, 15 Eylül 2023 tarihine kadar belli olacak.

Leo Dubois, 2022 – 2023 sezonu öncesinde 2.5 milyon Euro karşılığında Olimpik Lyon’dan Galatasaray’a transfer oldu. Geçtiğimiz sezon sarı kırmızılı takımın forması ile Süper Lig’de toplam 21 maçta görev yaptı. Bu maçların dokuzuna ilk 11’de başlarken 12 maçta oyuna sonradan girdi. Bir gol atıp bir de asist yaptı.