Favori İki Takım Kozlarını Paylaşıyor

Sezon öncesinde kağıt üzerinde TFF 1. Lig şampiyonluğu için dört favori takımın adı sayılıyordu; Rizespor, Samsunspor, Göztepe ve Eyüpspor. Bu takımlar bütçe olarak da ligin en pahalı takımları konumundalar zaten. Ancak bu dört favori takımdan üçü sezona beklenenin çok altında performanslar göstererek başladı. Hatta o kadar ki ligde favori olarak görülen dört takımdan ikisi olan ve bugün karşı karşıya gelecek Samsunspor ve Göztepe takımlarının ikisi de hocalarını değiştirdiler.

favori

Kağıt Üzerinde Favori Olarak Kaldılar

Samsunspor ve Göztepe sezon başından beri beklenen puanları bir türlü toplayamadı. Bunun sonucu olarak da Göztepe takımı sezona başladığı Turgay Altay ile, Samsunspor takımı da Bayram Bektaş ile yollarını ayırdı. İki takımın sezon başlangıçları ve hocaları ile yolları ayırma süreçleri çok benzese de yeni hocanın takımın başına geçme süreci iki favori için çok farklı şekilde ilerledi. Samsunsğpor takımı Bayram Bektaş’ın ardından kısa sürede Hüseyin Eroğlu’nun takımın başına getirdi. Bu değişiklik sonrasında Samsunspor hemen bir yükseliş trendine girmese de geçmişe kıyasla daha istikrarlı bir görüntü çizdi ve herkesin herkesi yenebildiği TFF 1. Lig’de üst sıralara tırmanmaya başladı. Son 4 maçta 7 puan alan takım bu sayede de kendisini play off potasına atmayı başardı.

Göztepe takımı ise sezona Samsunspor gibi kötü başlayıp hemen hemen aynı dönemde tıpkı Samsunspor gibi hoca değişikliğine gitse de devamındaki süreç Samsunspor’unkinden farklı ilerledi. Samsunspor takımı kısa sürede Hüseyin Eroğlu’nun takımın başına getirirken Göztepe takımı bir lig maçına hocasız çıktı ve ironik şekilde o maçtan 3 puanla ayrıldı. Sonrasında devam eden hoca arayışları Ekrem Dağ ismi ile sonlandırıldı. Ekrem Dağ ismi taraftarı memnun etmese de yine de daha fazla zaman kaybedilmemesinin doğru olduğunu savunanlar da oldu; ancak Hüseyin Hoca’nın Samsunspor’da yarattığı etkiyi Ekrem Dağ Göztepe’de yaratamadı. Ligde son iki maçını kazanıp da orta sıralara kadar yükselen Göztepe takımı bu iki maçta ligin dibine demir atan iki takım olan yeniş Malatya ve Denizlispor takımlarını yendi. Yani Göztepe ve Ekrem Dağ için ölçü olabilecek maçlardan değildi her iki maç da. Oysaki bugün oynanacak olan Samsunspor maçı Göztepe için tam bir hedef maçı ve gerçek bir sınav olacak.

Samsunspor Göztepe Maçı

Saat 19.00’da Samsun Yeni 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak olan maçın orta hakemi Murat Erdoğan olurken yardımcı hakemler ise Suat Güz ve Mert Bulut olacak. Kazanan takımın ciddi bir mesaj vereceği mücadelede eğer Samsunspor kazanırsa artık yeniden şampiyonluk adayı olduğunu ispat etmiş olacak ve ligde iddialı konuma gelecek. Konuk ekip Göztepe ise play off potasına girme şansını elde edecek olsa da bu maçın net favorisi tartışmasız şekilde Samsunspor takımı.