Christian Atsu Hala Kayıp

Ülkemizin yaşadığı deprem felaketinin acı bilançosu her gün artmaya devam ediyor. Elbtte bölge halkı gibi o gölgenin futbol kulüpleri de doğal afetten çok ciddi zararlar gördüler. Doğa, ünlü, zengin, fakir, meslek ayrımı yapmıyor. Depremde tüm Türkiye’nin tanıdığı isimlerin de acı haberleri geldi ve gelmeye devam ediyore ne yazık ki. Hatayspor’un futbolcusu Christian Atsu için arama çalışmaları hala devam ediyor olsa da oyuncunun eşinin yaptığı açıklamaya göre kendisinden hala bir haber alınamadı.

Christian Atsu

Christian Atsu Kurtarıldı Haberleri Vardı

Depremin ardından Christian Atsu ismi Hatayspor cephesinde çok tekrarlanan bir isimdi. Hatayspor takımı, teknik direktör Volkan Demirel eşliğinde tesislerde toplanmıştı ve ne yazık ki Christian Atsu orada yoktu. Oyuncusundan haber alamayan Hatayspor yönetimi oyuncusunu bulmak için harekete geçti. Oyuncunun yaşadığı ve ne yazık ki depremde yıkılan siteye giden arama kurtarma ekiplerinin oyuncuyu aradığı haberleri vardı basında. Hatta depremden iki gün sonra Christian Atsu’nun da sağ olarak kurtarıldığı haberi basına düştü ve Hatayspor taraftarı da oldukça sevinmişti bu habere.

Volkan Demirel, müthiş bir liderlik örneği göstererek tüm takımını toplamış ve kendi imkanları ile İstanbul’a getirmişti. Volkan Demirel, oyuncuların ailelerini de Hatay’da bırakmamıştı elbette, ancak kafilede Christian Atsu yoktu. Oyuncunun kurtarıldığı haberleri ile ilgili bir açıklama yapan Volkan Demirel oyuncusunun kurtarıldığına ilişkin haberlere tepki gösterdi ve oyuncum kurtarılmış olsa ben bu konuda mutlaka ki bir açıklama yapardım dedi. Yine oyuncunun eşi de Christian Atsu’ya henüz ulaşılamadığını belirtti.

Akıbeti Merak Konusu

Hataysporlu her oyuncuya ulaşıldı. Volkan Demirel, A takımı aileleri ile birlikte toplayıp İstanbul’a geldi ancak Hatayspor A takım oyuncusu Christian Atsu’ya hala ulaşılamadı. 6 Şubat Pazartesi günü meydana gelen iki büyük depremlerin ardından Hatayspor kulübü her oyuncusuna ulaşmaya çalıştı ve ulaşılamayan tek oyuncu olarak da Atsu kaldı. Büyük bir sitede oturan oyuncu için ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmalarına başlanmış olsa da oyuncuya bir türlü ulaşılamadı. Depremin ardından 10 gün geçmiş olmasına rağmen oyuncunun akıbeti hala merak konusu.

Ganalı oyuncu Christian Atsu, 31 yaşında ve senelerde İngiltere Premier Lig’de forma giymiş bir isimdi. Ülkemize 2022 23 futbol sezonunun başında bedelsiz olarak transfer olmuştu Ganalı oyuncu. Kaderin bir cilvesi olarak Hatayspor’un depremden önce hafta sonu oynadığı maçta takımının galibiyet golünü son dakikada atmıştı. Hatay’dan ayrılan insanlar arasında yer alan Hataysporlu Burak Yılmaz yaptığı açıklamada Atsu ile en son konuşan insanlardan biri olduğunu, takım halinde Christian Atsu’yu çok merak ettiklerini belirtmişti.

Bölgeden gelen son bilgilere göre Ganalı oyuncunun dairesinin enkazına ulaşıldı. Oyuncunun ayakkabılarının bulunduğu ama oyuncuya dair hala net bir bilginin olmadığı ifade edilirken diğer yandan oyuncu ile ilgili çok fazla tutarsız haber çıkması nedeniyle bu habere itibar etmeyenler de var.