Avrupa’daki Temsilcilerimizin Bu Haftaki Maçları

Uefa Şampiyonlar Ligi’nde 4. hafta maçları tamamlandı ve ne yazık ki ülkemizi Avrupa’nın bu 1 numaralı kupasında temsil eden bir takımımız bulunmuyor. Bu gece ise Avrupa macerası Avrupa’nın 2 numaralı kupası olan UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa’nın 3 numaralı kupası olan UEFA Konferans Ligi maçları ile devam edecek. Her iki turnuvada da ikişer takımla mücadelemizi sürdürüyoruz. İşte Avrupa kupalarındaki temsilcilerimizin bu geceki maçları.

UEFA Avrupa Ligi Temsilcilerimizin Maçları

AEK – Fenerbahçe: Fenerbahçe, Rennes ile verdiği grup liderliği mücadelesinde bu maçı kazanırsa büyük avantaj elde etmiş olacak. Ancak Rennes takımını İstanbul’da ağırlayacak olan temsilcimiz Fenerbahçe2nin bu avantajı sebebiyle bu maçta puan kaybetme lüksü de bulunuyor. Yine de Türkiye olarak Güney Kıbrıs ekibi karşısında Fenerbahçe’nin mutlak galibiyetini istiyor ve bekliyoruz. Kadro kalitesi, teknik ekibi, imkanları, bütçeleri, taraftar gücü olarak kıyaslandığında Fenerbahçe, rakibi ile çok başka kulvarlarda olan bir takım. Rakip de bunun farkında olduğundan maç öncesi ortamı gerecek, olayı bir futbol maçından çıkartıp siyasi zemine taşıyacak pek çok açıklama geldi karşı taraf cephesinden. Bize düşen sakinliğimizi korumak ve sahaya çıkıp sadece aradaki kalite farkını sakince sahaya yansıtmak. Bu olduğunda temsilcimiz kolay bir galibiyetle devam edecektir yoluna.

Trabzonspor – Monaco: Avrupa’da beklenenin altında bir performansla bizleri üzen son lig şampiyonu Trabzonspor için bu maç ya tamam ya devam maçı. Trabzonspor kazanırsa gruptaki iddiası son 2 maç içinm de devam edecek dahası hayli iddialı bir konumda olacak Trabzonspor. Ama maçın kaybedilmesi halinde Trabzonspor için Avrupa macerası henüz grup aşamasında son bulmuş olacak.

UEFA Konferans Ligi’nde Takımlarımızın Maçları

Uefa Konferans Ligi’ndeki temsilcilerimizin birisi yoluna kayıpsız devam ederken Sivasspor ise aldığı dengesiz sonuçlar dahası teknik direktör Rıza Çalımbay’ın açıklamaları ile hepimizi üzdü.

Ballkani – Sivasspor: Ballkani gibi görece kendinden oldukça güçsüz bir takıma kendi sahasında 4 3 boyun eğer Sivasspor’da mağlubiyet kadar teknik adam Rıza Çalımbay’ın Avrupa kupalarına bakış açısı da hayal kırıklığı yarattı. Avrupa kupası maçlarını adeta bir külfet olarak göre teknik adam Rıza Çalımbay, bu maçların ligdeki kötü performanslarının ana nedeni olduğunu belirtti. Bu sözlerin ardından spor kamuoyunda Avrupa’ya bir daha gitmesin yorumları yapıldı. Bu maç özeline gelirsek Sivasspor rakibinden kesinlikle daha güçlü bir takım ve isterse bu maçı kazanabilir.

temsilcilerimizin

Başakşehir – Rigas FS: Avrupa’daki gururumuz Başakşehir grubunun lideri ve doğru düzgün gol birle yemedi Başakşehir. Bu maçı da rahat bir galibiyetle kapatıp yoluna devam edecektir temsilcimiz. Bu sene Avrupa’daki temsilcilerimizin en başarılısı olan Emre Belözoğlu ve ekibi, gruptaki başarıları ile moral ve özgüven bulup bu turnuvada daha yüksek hedefleri gözlerine kestirmiş durumdalar. Rahat bir galibiyet gelecek diyebiliriz.