Arda Hoca Yoğun Mesaide

Eyüpspor’un sezonun sonlarına doğru takımın başına getirdiği Arda Turan, gelecek sezon hazırlıklarını tatilde de sürdürüyor, Arda Hoca, Süper Lig hedefi ile yola çıkılacak olan 2023 – 2024 futbol sezonunun kadrosunu şimdiden planlamaya başladı, gelecek ve gidecek oyuncuları belirledi. İlk teknik adamlık deneyimi olmasına rağmen futbolculuk döneminde çalıştığı büyük hocalardan edindiği tecrübeler sayesinde kendisine çok güvenen Arda Turan, yeni sezonda Eyüpspor’u ne olursa olsun Süper Lig’e taşıyacağını anlatıyor yakın çevresine. Eyüpspor cephesinde de Arda Turan’a ve onun geçmişine yönelik büyük bir güven ve saygı oluşmuş durumda. Eyüpspor, görünüşe göre yeni sezona da en büyük şampiyonluk adayı olarak girecek Arda Hoca önderliğinde.

Eyüpspor İki Sezondur Deniyor

Eyüppsor takımı Süper Lig’i iki sezondur istiyor ve bunu da açıkça dile getiriyor. Hem 2021 – 2022 hem de 2022 – 2023 sezonlarına şampiyonluk hedefi ile girmişti Eyüpspor takımı. 2019 yılında takımın başına getirilen Zafer Turan 2021 – 2022’de direkt olarak hedef Süper Lig denilen sezonda da takımın başındaydı ancak 2022’nin Şubat ayı geldiğinde Zafer Hoca ile yollar ayrıldı ve Süper Lig’de Galatasaray ile şampiyonluk yaşamış olan Hamza Hamzaoğlu takımın başına getirildi.

2021 2022 sezonunu ligde 6. sırada bitirdi Eyüpspor ve play off’a kaldı. Play off yarı finali ilk maçında Bandırmaspor’u kendi sahasında 1 – 0 yendi Eyüpspor ama deplasmanda 3 – 0 yenilinde elendi ve Süper Lig hayaline veda etmek zorunda kaldı. Eyüpspor takımı bu play off’a Hamza Hoca ile girmemişti. Hamza Hoca’nın performansından memnun olmayan Eyüpspor, takımın başına 2022 Mayıs ayında İbrahim Üzülmez’i getirmişti. Takımı play off’a götüren İbrahim Üzülmez ile 2022 – 2023 sezonunda da devam kararı almıştı Eyüpspor yönetimi.

2022 – 2023 futbol sezonuna şampiyonluk parolası ile giren takım sezona iyi başladı ve sezonun ilk devresini de ciddi bir puan farkı ile lider olarak bitirdi. Ne var ki ligin ikinci yarısında önlenemez bir düşüş yaşamaya başladı Eyüpspor takımı ve kötü gidiş durmayınca İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı ve yerine Zafer Turan getirildi. Sadece 4 maç sonra bir kez daha hoca değiştirdi Eyüpspor ve Arda Hoca, kariyerinde ilk teknik adamlık deneyimi olarak Eyüpspor’un başına geçti.

Arda Hoca

Arda Hoca Tam Yetkili

Arda Turan düşüşteyken aldığı Eyüpspor takımını play off’a taşımayı başladı. Play off’ta yarı finale de yükselmeyi başaran Arda Turan’ın ekibi yarı finalde Bodrumspor‘a elendi ve son iki sezonda da play off yapmasına rağmen Süper Lig’e çıkmayı başaramadı. Önümüzdeki sezon işini şansa bırakmayan istemeyen takım şampiyon olarak Süper Lig’e çıkmak istiyor. Bu konuda bir kez daha çok iddialı bir kadro kurmak isteyen Eyüpspor takımında transferde tek yetkili Arda Hoca oldu.