TFF 1. Lig 7 Nisan Programı

Spor Toto TFF 1. Lig’de 7 Nisan Cuma günü 3 mücadele var ki özellikle Göztepe Samsunspor maçı Samsunspor için şampiyonluk yolunda çok önemli bir müsabaka konumunda.

7 Nisan Gündür Programı

Tuzlaspor – Denizlispor: Sancaktepe 15 Temmuz Stadyumu’nda saat 16.00’da başlayacak olan mücadelenin orta hakemi Adnan Deniz Kayatepe olacak., yardımcı hakemler ise Hüseyin Kıvanç Duymaz ve Barış Çiçeksoy olacak. Maçın favorisi ise ev sahibi Tuzlaspor. Denizlispor bir ara çıkış yakalamış olup o dönem seyircisini umutlandırsa da fazla uzun soluklu olmadı o süreç Şu anda herkes Denizlispor’a küme düştü gözüyle bakıyor ki her şeyden önemlisi Denizlisporlu futbolcular da bunu kabullenmiş bir görüntü çiziyorlar. Sahada çok kırılgan ve dağınık bir görüntü veren yeşil siyahlı takım için umutlar her hafta biraz daha tükeniyor. Denizlispor kadar olmasa da yine de düşme korkusu yaşayan Tuzlaspor bu fırsatı kaçırmayacak ve bu maçtan mutlak 3 puanla ayrılacaktır.

Boluspor – Bodrumspor: Ligin flaş ekibi Bodrumspor son haftalarda yavaş yavaş beklenen düşüşü yaşamaya başladı ve play off potasının da dışına doğru inmeye başladı Muğla ekibi. Sezonun ilk devresinde bir ara liderliğe kadar çıkan takım için pek çok yorumcu oralarda kalamayacağı konusunda hemfikirdi. Bu mücadele için gerekli kadro derinliği ve tecrübesine sahip olmadığı söylenen Bodrumspor’un zamanla orta sıralara gerileyeceği bekleniyordu. Bodrumspor’da artık tüm hedef ilk 7 içinde kalarak play off bileti alabilmek.

Ev sahibi Boluspor da Bodrumspor gibi play off isteyen bir takım. İşleri pek kolay değil, önlerinde ciddi rakipler var ama bu maçı onlar hedef maç olarak görüyorlar. Ev sahibi olmanın avantajı ile ibre Boluspor’dan yana.

7 nisan

Günün En Önemli Maçı

Günün en önemli maçında lider Samsunspor, son haftalarda çıkışa geçen İzmir ekibi Göztepe ile deplasmanda karşılaşıyor. Saat 20.30’da başlayacak olan maç Gürsel Aksel Stadı’nda oynanacak. Maçın orta hakemi Turgay Kaan Numanoğlu’nun yardımcılıklarını Cem Özbay ve Oğuz Kaan yaparken 4. hakem ise Mehmet Türkmen olacak. VAR’da ise Abdullah Buğra Taşkın görev alacak.

Göztepe – Samsunspor: İzmri ekibi Göztepe şampiyonluk hedefi ile girdiği sezona o kadar kötü başladı ki sonunda hoca değişikliğine gidip Turgay Altay yerine Ekrem Dağ’ı takımın başına getirdi. Ama bu değişiklik de çare olmadı ve Göztepe orta sıra takımı olarak kaldı sezon boyuncu. Şimdi ise, sezonun son dönemine girdiğimiz bu haftalarda İzmir ekibi muazzam bir form yakalı ve üst üste aldığı galibiyetlerle play off potasının kapısına kadar geldi. Bugün Samsunspor’un işi hiç kolay olmayacaktır bu sebeple.

Lider Samsunspor ise artık hem şampiyonluk hem de Süper lig için gün sayıyor. Kalan haftaların sadece yarısında bile galip gelse Süper Lig’e çıkmayı neredeyse matematiksel olarak da garantileyecek olan Karadeniz ekibi bu maçta beraberliği bile iyi sonuç sayacaktır.