Şimdi Sıra Büyük Göztepe Taraftarında

Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışını gerçekleştiren Beşiktaş maçı ile ilgili çelişkiler devam ediyor. Göztepe’nin 2-1 Beşiktaş’ı yendiği müsabaka ile ilgili Beşiktaş kural ihlali yapıldığı gerekçesiyle hükmen galibiyet ya da maç tekrarı istedi. Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya yaptığı açıklamalarda ”Sahada kazandığımızı masada kaybetmeyiz.” dedi. Göztepe’nin kazandığı maç ile ilgili sarı kırmızılı taraftarlar da sosyal medyadan mesaj yayınladı.

Süper Lig’in 19 haftası kapsamında gerçekleştirilen Göztepe – Beşiktaş maçı İzmir’in temsilcisinin yeni stadı Gürsel Aksel Stadyumu’nun açılışı ile gerçekleşti. Maçı 2-1 Göztepe kazanırken Beşiktaş müsabakada kural ihlali gerçekleştiği sebebi ile TFF’ye dilekçe verdi. Beşiktaş, hükmen galip sayılmayı ya da maçın yeniden oynanmasını istiyor. Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya konu ile ilgili “Bizim olduğumuz masaya kimse yumruğunu vuramaz. Buna asla müsaade etmeyiz. Maç tekrarını gerektirecek herhangi bir kural hatası yapılmadı. Beşiktaş karşılaşması sonrası yapılan açıklamaları ve birkaç gündür sosyal medyada oluşturulan, ‘normalleştirme’ çabalarını hayretle takip etmekteyiz.” şeklinde konuştu.

Göztepeli Taraftarlardan Destek

Sarı kırmızılı kulüpten gelen açıklamaların ardından Göztepe tarafları saat 21:00’da attıkları tweetler ile Göztepe Kulübü’nün bu gibi oyunlara boyun eğmeyeceğini söyledi. Taraftarlar yaptıkları açıklamalarda “Yönetimimiz doğru zamanda, doğru noktalara değindi. Şimdi sıra, büyük Göztepe taraftarında. Sahada kazanamayıp masa başında maç kazanmaya çalışanlara karşı tüm Göztepelileri, Twitter’da birlik olmaya bekliyoruz.” sözlerine yer verdi.

Anadolu Takımlarının Aleyhlerine Hatalar Yapılıyor

Twitter’da düşüncelerini dile getiren Göztepeliler konu ile ilgili “Veda ettiğimiz Doğanlar Stadı’ndaki maçta takımımızı olumsuz yönde etkileyecek çok sayıda karar verilmişti. O karşılaşma sonrası biz de sesimizi yükseltmeye çalışmıştık ancak bu kadar konuşulmamıştık. Tüm Anadolu takımlarının oynadıkları karşılaşmalarda aleyhlerine hatalar yapılıyor. Söz konusu Anadolu takımı olunca bu kadar konuşulmuyor, İstanbul kulübü olunca gündemden düşmüyor. Bu tablo bizleri hiçbir zaman yıldıramadı, bundan sonra da yıldıramayacak.” değerlendirmeleri yaptı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’den Açıklamalar

Beşiktaş’ın talepleri ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir “Bir müracaat var. Bu bizim ilgilendiğimiz bir iş değil. Gelen müracaatı MHK değerlendirecek. IFAB’a danışacaklar, karar verecekler, daha sonra açıklama yapacağız.” dedi.