Sakaryaspor Rize’den Çıkamadı

TFF 1. Lig’de Süper Lig’e Samsunspor’un ardından 2. olarak çıkacak olan takımı belirleyecek önemli maçlardan birinde Sakaryaspor ile Çaykur Rizespor karşı karşıya geldi.

Dün saat 16.00’da Çaykur Didi Stadyumu’nda oynana mücadelenin orta hakemi Sarper Barış Saka olurken Nurettin Dinçer Demirel ve Gökhan Barcın da onun yardımcılıklarını yaptılar. Maçın dördüncü hakemi Mehmet Türkmen ve VAR hakemi ise Serkan Tokat’tı. Uzatma dakikalarına 1 1 girilen maçta sonra dakikada verilen penaltı sonrasında hem orta hakem hem de VAR hakemi günü öne çıkan isimleri oldular.

Sakaryaspor Son Dakikada Yıkıldı

Çaykur Rizespor ve Sakaryaspor arasındaki maçın çekişmeli geçmesi zaten beklenen bir şeydir. Bu iki takım da Süper Lig’i çok istiyor ve galip gelecek takım bu uğurda büyük bir adım atmış olacaktı. Çaykur Rizespor zaten sezon başında hedefi Süper lig olarak belirleyip buna uygun olarak ligin en pahalı kadrolarından birini kurmuştu. Sakaryaspor ise ligin yeni takımı olsa da seyircisi ve geçmişi ile özünde bir Süper lig takımı hüviyetine sahip ve sezon boyunca da bunu tekrar gösterdi.

İki takımın mücadelesi oldukça çekişmeli başladı. Dakikalar geçtikçe Çaykur Rizespor oyunun kontrolünü eline alıp rakip kalede pozisyonlar yarattı ancak bir türlü istediği golü bulamadı. Aslında top daha çok Sakaryaspor’daydı ama Rizespor aldığı her topu dikine oynadı ve hep hücum düşündü. Buna rağmen ilk yarıda gol sesi çıkmadı ve takımlar soyunma odasına eşitlikle gittiler.

İkinci yarıda golü bulan ise konuk ekip oldu ama buna cevap 3 dakika sonra geldi. Dimitrov’un 52. dakikadaki golüne 55. dakikada John Mary’den geldi. Maçın berabere biteceği düşünülürken maçın son dakikalarında Çaykur Rizespor takımı VAR uyarısı sonrasında bir penaltı kazandı ve Y. Bolasei penaltıyı gole çevirerek bu zor mücadeleden Rizespor 3 puanla ayrılmasını sağladı.

Sakaryaspor

Bülent Korkmaz’dan Sert Mesajlar

Maçtan sonra basın toplantısında basın mensuplarının karşısına çıkan Bülent Korkmaz maçı değerlendirip çok önemli bir galibiyet aldıklarını söylerken ikinci yarıda oyuna alıp sonrasında tekrar oyundan çıkardığı Miya konusuna da açıklık getirdi. Oyuncunun bir sakatlığı olmadığın belirten Bülent Korkmaz, Miya üzerinden aslında tüm takıma sert bir mesaj verdi söyledikleri ile. Bülent Korkmaz’ın sözleri şöyleydi;

”Çok pozisyona girdik. İlk kez bir takım Sakaryaspor’a karşı bu kadar pozisyona girdi. Geçtiğimiz iki maçta Bandırma ve Erzurum’a karşı da benzer bir durum vardı ve çok zorlanmıştık. Bundan sonraki maçlarımız böyle zor geçecek. Kalecileri Cihan çok iyi oynadı. Çok pozisyon çıkardı. Son dakikada gelen çok önemli bir galibiyet. Oyuna sonradan aldığımız Miya’yı çıkardım. Bundan sonra da böyle değişiklik olacak. Maalesef, oyuna girdikten sonra 15 dakika beklentilerimiz olmayınca çıkmak zorunda kaldı. Artık bundan sonra hiçbir maçın çok rahat geçeceğini söyleyemem. Stresi yöneteceğiz. Artık çok değerli maçlar oynuyoruz. Hepimiz kazanma adına çok daha fazla mücadele etmeliyiz.”