Pendikspor Eyüpspor’un Konuğu Oluyor

Spor Toto TFF 1. Lig’de bir dönem ligin lideri olan ancak sonra büyük düşüş yaşayan Eyüpspor bugün sahasında Pendikspor ile karşı karşıya gelecek. Orta hakemin Burak Şeker olacağı mücadelenin yardımcı hakemleri ise Erkan Akbulut ve Gökhan Barcın olacak. Maçın dördüncü hakemi Ömer Faruk Turtay olurken bu önemli maçın VAR hakemi ise Koray Gençerler olacak.

Eyüpspor Darmadağın

2021 22 futbol sezonuna Süper Lig hayali ile giren takım oldukça iyi bir performans sergilese de son düzlükte bocalamış ve Süper Lig’ çıkmayı başaramamıştı. Eyüpspor takımı bu senee de aynı senaryoyu yaşamak zorunda kaldı. Elbette henüz lig bitmedi ve dolayısı ile Eyüpspor’un Süper Lig’ çıkamadığını söylemek doğru bir ifade olmaz ama çok büyük bir şansa sahipken ilk iki sırada yer alıp da direkt olarak Süper Lig’e çıkma şansını neredeyse tamamen yitirdi Eyüpspor takımı.

Sezona İbrahim Üzülmez ile başlayan takım ligin 4 favorisinden biriydi. Hem Eyüpspor’un lige iyi girmesi hem de diğer favorilerin geç form tutmaları ile Eyüpspor takımı ilk devrenin ortalarından itibaren liderliği ele geçirdi ve puan farkını da açmaya başladı. Bu sırada diğer üç favori takımdan Çaykur Rizespor ciddi bitiricilik sorunları yaşıyor ve her basın toplantısında teknik adam Bülent Korkmaz golcü transfeeri istiyor; Samsunspor ve Göztepe ise berbat bir performansın ardından erken haftalarda hoca dğpişikliğine gidiyor ve tüm sezon planlamasını rafa kaldırıp yeni baştan bir oyun planı oturtmaya çalışıyorlardı.

Bu dönemi iyi değerlendiren Eyüpspor takımı ligin ilk devresini puan farkı ile lider bitirdi. Ancak ikinci devre ile birlikte Eyüpspor takımında önlenemez bir düşüş başladı. Sonuna İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı ve takımın başına Zafer Turan getirildi. Kötü sonuçların arkası kesilmeyince Zafer Turan ile de yollar ayrıldı ve Arda Turan ilk teknik adamlık deneyimini yaşamak için Eyüpspor’un başına geçti. İlk maçında Göztepe deplasmanında mağlup olan Arda Turan bugün hocalık kariyerinin ikinci maçında sahasında Pendikspor’u konuk edecek.

Pendikspor

Eyüpspor – Pendikspor Maçı Rize’yi de İlgilendiriyor

Eyüpspor ile Pendikspor arasında bugün oynanacak olan maç Çaykur Rizespor‘u da çok yakından ilgilendiriyor aslında. Samsunspor’un ligde ilk ikiyi -hatta neredeyse şampiyonluğu- garantileyip de Süper Lig’e yükselmesinden sonra ligi 2. bitirerek Süper Lig’e yükselecek olan 2. takım olmak için mücadele halinde Pendikspor, Eyüpspor ve Çaykur Rizespor. O sebeple bu maçı Çaykur Rizespor da yakından takip edecek. Olası bir beraberlik, Çaykur Rizespor’un bu hafta kazanması halinde, Çaykur Rizespor’a çok ama çok büyük bir avantaj sağlayacak Süper Lig’e yükselme yolunda.

Spor Toto TFF 1. Lig’de son haftalara girilirken heyecan iyice artmış durumda ve çok önemli maçlar izleyecek futbolseverler. Önüümüzdeki hafta da Çaykur Rizespor, Pendikspor deplasmanına konuk olacak.