Mehmet Sepil

Mehmet Sepil Liglerin Başlangıcına İlişkin Önemli Açıklamalarda Bulundu

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, koronavirüs nedeniyle ertelenmesine karar verilen lig başlangıcına ilişkin açıklama yaptı.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, küresel salgın haline gelen koronavirüs nedeniyle süresiz olarak ertelenmesine karar verilen liglerin başlangıcına ilişkin açıklama yaptı. Kulüpler Birliği Başkanı olarak da görev alan Sepil, dün gerçekleşen toplantıda ön plana çıkan tarihin 17 ve 18 Nisan olduğunu belirtti.

En büyük umudunun ise ligin tamamlandıktan sonra tescil edilmesi yönünde olduğunu belirten Kulüp Başkanı, 17-18 Nisan tarihlerinin teklif edildiğini bildirdi.

Çoğunluk 17-18 Nisan Tarihini Seçtiğini Bildirdi

Zor bir süreçten geçilen Türkiye’de, kulüplerin nasıl bir süreç öngörmüş olduğunun toplantıda konuşulduğunu söyleyen Sepil, bakan ile de gerçekleşen toplantıda futbolun yanı sıra, basketbolun ve voleybolun da konuşulduğunu dile getirdi. Her branş işin bir çalışanın istenildiğini söyleyen Başkan, bu konuda toplanıldığını ve ligin ne zaman başlayacağının da öngörüsünün kolay bir şey olmadığını ve sürecin onları yönlendireceğini vurguladı.

İzolasyon süresinin uzaması ile oyuncuların da tekrardan formda kalmasının uzadığının altını çizen Sepil, iki öneri geldiğini, birinin 17-18 Nisan haftasında, diğerinin de ay sonu olacağı konuşulduğunu belirterek, çoğunluğun da 17-18 Nisan tarihinde olarak bunu teklif ettiğini söyledi.