İbrahim Üzülmez İle Yollar Ayrıldı

TFF 1. Lig’de sezonun iddialı ekiplerinden Eyüpspor takımı üst üste yaşanan puan kayıplarının ardından teknik direktör İbrahim Üzülmez ile yollar ayrıldı.

Çaykur Rizespor Maçı Bardağı Taşırdı

Eyüpspor takımı 2022 23 futbol sezonuna ligin en önemli şampiyonluk adaylarından biri olarak girdi. Diğer adaylar Göztepe, Samsunspor ve Çaykur Rizespor’un lige kötü başlamasının da etkisi ile kısa sürede zirveyi ele geçirdi İstanbul ekibi ve puan farkını da açmaya başladı. TFF 1. Lig’de ilk devre biterken Eyüpspor takımı puan farkını 10’a kadar çıkarmıştı bir ara.

Ligin ilk devresini adeta domine eden ve ilk devre bittiğinde Süper Lig’e yükselmesine artık kesin gözüyle bakılan Eyüpspor, ikinci devre ile birlikte ciddi bir düşüş yaşadı. Üst üste gelen puan kayıpları alttaki takımları da iştahlandırdı. Özellikle Samsunspor da büyük bir istikrar yakalayıp süt süte galibiyetler alınca sonunda Eyüpspor liderlik koltuğunu Samsunspor’a devretmek zorunda kaldı. Samsunspor, ilk yarıda Eyüpspor’un rolüne büründü adeta ve istikrarını devam edip puan farkını açmaya başlarken Eyüpspor’un puan kayıpları sonrasında Çaykur Rizespor da Eyüpspor’un ensesine geldi adeta.

Lig 2. ve lig 3.sünü karşı karşıya getiren maçta Çaykur Rizespor, deplasmanda Eyüpspor’u 1 0 yenmeyi başarınca Eyüpspor’da bardak taştı ve İbrahim Üzülmez ile karşılıklı anlaşılarak yollar ayrıldı. Ligde Eyüpspor 1 puan farkla hala 2. sıradaki yerini korusa da 3. sırada bulunan Çaykur Rizespor’un bir maçı eksik.

İbrahim Üzülmez Çok Sert Konuşmuştu

Eyüpspor’un eski teknik direktörü İbrahim Üzülmez, Çaykur Rizespor’a karşı oynadıkları ve 1 0 kaybettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında çok sert ifadeler kullanmış ve aslında ayrılığın da sinyallerini vermişti. Maç sonunda şu sözleri sarf etmişti İbrahim Hoca;

O ismi zaten söyleyen söylüyor. Hocalar gelip geçer. Eyüpspor’a bir sürü hoca geldi, biz de gidebiliriz. Kulüpler bakidir. Teknik adam takımın başındayken bazı şeyler konuşulması doğru değil. Futbol camiasından dürüstlük beklenmez. Futbol topu gibi her tarafa dönen bir camia. Herkes birbirinin sırtına basarak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz görevimizin başındayken olmaz. Ayrıldıktan sonra başkanla konuşursun, bunlar olur. Bir ayrılalım, ayrılmadık takımın başındayız.”

İbrahim Üzülmez

Eyüpspor’da gözler şimdi yeni gelecek ismin kim olacağına çevrilmiş durumda zira ligde çok kritik bir noktada İstanbul’un bu mütevazı ekibi. İki senedir Süper Lig’i çok isteyen takım bu sene çok yaklaştığı bu hayalini kaçırmanın kıyısına geldi artık. Hoca probleminin bir an önce çözülmesi ve Eyüpspor’un önündeki lig maçlarına konsantre olması gerekiyor. Kulislerde konuşulan ise yeni hocanın Zafer Turan olabileceği iddiası. Tabii bu durumda İbrahim Üzülmez’in işaret ettiği ismin de Zafer Turan olup olmadığı merak konusu oldu. Zafer Turan, daha önce de Eyüpspor’u çalıştırmış ve 81 maçta 1.93 puan ortalaması yakalamıştı.