Göztepe’nin Yeni Sezon Hazırlıkları Sürüyor

Spor Toto Süper Lig’de ancak 28 puan kazanabilen ve ligi 19. sırada bitirerek küme düşen ve gelecek sezon Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Göztepe’de, kulübün devri için kulüp sahibi Mehmet Sepil, Sports Republic şirketi sahibi Rasmus Ankersen ile 15 Haziran 2022 tarihinde ön protokol imzalamıştı.

Süper Lig’deki 14 yabancısından 9’unun ayrıldığı Göztepe’de Sports Republic’in kalan 5 isimle de vedalaşacağı öğrenildi. Geçen sezondan kalan yabancılar Mihojevic, Arslanagic, Lourency, Baku ve Tijanic’in kontratlarının devam ettiği, 1’inci Lig’de statü gereği kadrosunda 8 yabancı bulundurabilecek. Göztepeli yetkililer takımdaki tüm yabancıların değişeceğini ve şirket portföyünden yeni isimlerin alınacağı bildirildi.

Futbolda tek yetkili olacak Sports Rebuplic şirketinin baş scoutu ve iş geliştirme başkanı Roberto Galiardi’nin hafta başında İzmir’e gelerek teknik direktörü ve sezon hazırlıklarının başlayacağı tarihi belirlemesi bekleniyor.

Kulübün hisselerinin yüzde 70’ini devredecek olan Mehmet Sepil, kulübün devir işlemleri sürerken Göztepe Spor Kulübü profesyonel futbol takımının önümüzdeki sezon hazırlıkları planlı bir şekilde yürütülmekte olduğunu belirtmekte fayda olduğunu belirtti.

Bu bünyede yapılan çalışmalar kapsamında, Göztepe’nin belirli olan kamp programı kulüp yetkilileri tarafından ilan edildi.

Gelecek Sezona Hazırlık Programı

Göztepe Spor Kulübü’nün Sports Rebuplic şirketine devretme gelişmeleri çok sıkı bir şekilde ilerlerken, taraftarlar tarafından takımın gelecek sezon hazırlıklarının aksayacağı düşünülüyordu ki aynı sebeple de Süper Lig’e veda ettiği düşünülüyor. Adeta bu endişelere cevaben Göztepe, kamp programını yayınladı.

Göztepe, yeni sezon hazırlıkları kapsamında ilk antrenmana 29 Haziran’da çıkacak. Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, 27 Haziran Pazartesi günü Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde bir araya gelecek sarı kırmızılı futbolcular, normal prosedürler kapsamında sağlık kontrollerinin ardından 29 Haziran Çarşamba günü yapılacak antrenmanla çalışmalarına başlayacak.

İzmir’deki hazırlıklarını 8 Temmuz’a kadar sürdürecek takımın 11-24 Temmuz tarihlerinde ise Afyonkarahisar’da çalışmalara devam edeceği bildirildi.

Çalışmalar henüz başlamadan evvel takımdan bir adet ilan edilmiş ayrılık haberi geldi. Göztepe Spor Kulübü, Arjantinli santrfor Franco Di Santo ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını açıkladı.

Birliktelik Yarım Sezon Sürdü

2022-2023 sezonunda Spor Toto 1. Lig’de mücadele edecek olan Göztepe’de devir süreci devam ederken, yeni sezon yapılanması da sürüyor. Bu çalışmalar kapsamında 9 adet yabancısı ile yollarını ayıran namıdiğer Göz-Göz, bir oyuncusu ile daha vedalaştığını ilan etti.

2021/2022 sezonunun ortasında Göztepe’ye transfer olan golcü Franco Di Santo, ilk defa bir Türk takımında bulunmuştu. Göztepe forması ile 15 Süper Lig maçı ve 1 Türkiye Kupası maçında meşin yuvarlak kovalayan 33 yaşındaki futbolcu, 3 adet gole imza attı.

Göztepe macerası kısa süren Arjantinli futbolcunun, 2022/2023 sezonu için Meksika ekibi Tijuana ile sözleşme imzalaması bekleniyor.