Göztepe’nin Teknik Direktör Değişikliği

Spor Toto Süper Lig’in 2020 – 2021 sezonunda oynadığı 40 maçta 13 galibiyet, 12 beraberlik ve 15 mağlubiyet alan Göztepe, ligin toplamış olduğu 51 puan ile 10. sırada tamamladı. Sezona bir önceki sezondan görevine devam eden teknik direktör İlhan Palut ile başlayan sarı kırmızılı takım, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunada adeta arka arkaya aldığı beraberlikler ile başladı. Süper Lig’in ilk 7 haftasında takımı ile oynadığı maçlardan 1 galibiyet, 5 beraberlik ve 1 mağlubiyet alan teknik direktör İlhan Palut, daha sonra 1 aylık toparlanma evresine girdi. Fakat daha sonra ligin 12. Haftasından 19. Haftasına kadar olan süreçte 6 maça çıkan teknik direktör İlhan Palut, bu maçlardan 1 beraberlik ve 5 mağlubiyet alınca 18. Haftanın ardından Göztepe ile yolları ayrıldı.

Sezonun Ortalarında Ünal Karaman Göreve Getirildi

Süper Lig’de geçen sezon arka arkaya aldığı mağlbiyetler ve yaşanan puan kayıpları sebebiyle 18. Haftanın sonunda Göztepe’de teknik direktör İlhan Palut ile yollar ayrıldı. İzmir temsilcisi, boşalan teknik direktörlük koltuğuna tecrübeli teknik adam Ünal Karaman getirildi. Takımın başına geçtikten sonra hem takımı ve oyuncuları tanıma hem de eksiklikleri belirlemek adına bir an önce çalışmalara başlayan teknik direktör Ünal Karaman, bu süre içerisinde takımı ile sahaya çıktığı ilk 4 maçtan galibiyet alamadı. 1 beraberlik ve 3 mağlubiyetin ardından yavaş yavaş takımı toparlayan tecrübeli teknik adam, daha sonra oynadığı 5 maçtan 4 galibiyet ve 1 beraberlik elde etmeyi başardı.

Yeni Sezonun Hazırlıkları Devam Ediyor

Göztepe’yi ligin orta sıralarında tutmayı hedefleyen teknik direktör Ünal Karaman, sezonun son 12 maçında ise ortalama bir performans ortaya koydu. Bu 12 maçtan 3 galibiyet, 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet alan tecrübeli teknik adam, ligi orta sıralarda tamamladı. Sezonun ardından kısa bir ara veren Göztepe, yeni sezon için tekrardan teknik direktör Ünal Karamn yönetiminde çalışmalara başladı. Şu aralar kamp programı ve transfer çalışmaları devam eden İzmir temcilsinde, önümüzdeki sezonun hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.