Göztepe’nin Talipleri Artıyor

Türk futbolunun en değerli ekiplerinden biri olan Göztepe bundan yıllar öncesinde şirket kimliğine geçmiş ve Mehmet Sepil’in başta olduğu bir yapılanmayla yola devam etmişti. Sepil yıllar içerisinde birçok farklı ortakla da çalıştı ancak bu süreç ünlü iş insanını çok yorduğu için geçtiğimiz günlerde uzun bir zamandır beklenen istifa haberi de geldi. Göztepe’den istifa ettikten sonra kulübe en uygun yatırımcıyı çekmek adına uğraşan Mehmet Sepil’in görüştüğü en önemli iki ismin birçok başarılı kulübün de sahipliğini yapan Rasmus Ankersen ve Chelsea’nin eski başkanı Roman Abramovich olduğu iddia ediliyor.

Danimarkalı Deha

Bu sezon Süper Lig’de küme düşmesine ramak kalan Göztepe’de çok hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Sarı Kırmızılı ekibin uzun bir süredir sahibi ve başkanı olan Mehmet Sepil birkaç seneden bu yana cılız da olsa dile getirilen ihtimali gerçekleştirdi. Görevinden istifa ettiğini ve Göztepe yararına olabilecek en iyi yatırımcının arayışlarına başladığını duyuran Sepil’in bu kararından sonra gözler İzmir temsilcisine teklif yapacak isimlere çevrildi.

Bununla birlikte bu isimlerden en net bilineni 39 yaşındaki Danimarkalı iş adamı Rasmus Ankersen. Spor yatırımcılığı açısından tam olarak bir deha olarak anılan Ankersen, İzmir temsilcisine en yüksek teklifi yapan yatırımcı olarak ifade ediliyor.

Danimarka’da Midtjylland, İngiltere’de ise Brentford ve Southampton’a yaptığı yatırımlarla bilinen Rasmus Ankersen’e rakip olacağı iddia edilen diğer isimse Danimarkalının da oldukça iyi bildiği bir isim.

Rus Devi

Mehmet Sepil Göztepe’deki görevinden istifa etmeden öncesinde de bazı haberler basına yansımış ve Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’in Türkiye’ye yatırımlar yapmayı düşündüğü ifade edilmişti. Rus iş adamının Rusya ile Ukrayna arasındaki savaştan kaynaklı olarak İngiltere’deki mal varlıklarının tamamı donduruldu ve bu karardan önce de Abramovich Chelsea’nin zarar görmemesi adına kulübü mütevelli heyetine devretti.

Artık Chelsea ile organik bir bağı kalmayan milyoner iş adamının yatları Türkiye’ye geldiğinden bu yana Göztepe ile ilgili basına yansıyan haberler arttı. Bununla birlikte son günlerde artık iyiden iyiye artan iddialara göre 60-80 milyon Euro değerinde bir piyasa değerine sahip olan Göztepe için Abramovich’in gözden çıkardığı rakam 100 milyon Euro.

Bu bağlamda oldukça kuvvetli bir ele sahip olan Rus iş adamının temsilcisinin Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ile Ankara’da bir toplantı yaptığı iddia ediliyor. Konuyla alakalı olarak tüm spor basınının gözü kulağı Göztepe’den gelecek haberde.

Bununla birlikte her iki aday da oldukça heyecan verici isimler olarak nitelendiriliyorlar. Abramovich Rusya ile Ukrayna arasında süregelen savaş ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile arasındaki ilişki nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor olsa da bazı sporseverlere göre oldukça iyi bir yatırımcı.

Rasmus Ankersen ise erken biten futbol kariyerinde kazanamayacağı kadar paraları futbola yatırım yaparak ve başarılar kazanarak elde etmiş genç bir iş insanı ve oldukça profesyonel biri olarak nitelendiriliyor.