Göztepe’nin Oyunu Skoru Getirmedi

Süper Lig’in 18’inci haftasında İstanbul’da konuğu olduğu Beşiktaş karşısında 3’üncü dakikada öne geçmesine ve Siyah Beyazlıların 80’inci dakikada 10 kişi kalmasına rağmen sahadan 2-1 mağlup ayrılarak tekrar puan kaybı yaşayan ve alt sıralardan kurtulamayan Göztepe’de buna rağmen maçta sergilenen performans dikkat çekti.

Miralem Pjanic başta olmak üzere Beşiktaş’ın oyuncuları üzerinde kurduğu baskı, girilen pozisyonlar gibi pek çok konuda takdirleri toplayan Göztepe’de teknik direktör Nestor El Maestro’nun gelişen performansına rağmen kadro kalitesindeki eksiklik sonuçların olumsuzluğuna yansıyor.

Göztepe’de Sorun Hocada Değil Kadroda

Süper Lig’in 18’inci haftasında konuğu olduğu Beşiktaş karşısında çok erken bir dakikada öne geçen ve bir penaltıdan yararlanamayan Göztepe’de öne geçilen ve rakibin 10 kişi kaldığı maçtan alınan mağlubiyetin üzüntüsü yaşanıyor.

Bu sezon oynadığı 18 maçta 3 galibiyet, 5 beraberlik ve 10 mağlubiyet alarak kötü bir performans sergileyen ve bu performansın neticesinde topladığı 14 puan ile kendisine ancak 19’uncu sırada yer bulabilen Göztepe’de son haftalarda yükselişe geçen takım oyunu, sıkıntının hocadan daha ziyade kadroda olduğunu kanıtlar nitelikte.

38 yaşındaki Sırp teknik direktörün denediği birçok diziliş ve anlayışa rağmen sahadan bir türlü galip ayrılmayı başaramayan Göztepe’de gol atmak konusundaki sıkıntılar, savunma kadrosunun düşük kalitesi ve takımın tek çıkış noktası olan Halil Akbunar’ın bu sezon dalgalanan performansı dikkat çekiyor.

Bu sezon sadece Aykut Kocaman yönetimindeyken kötü bir performans sergileyen Başakşehir, küme düşme hattındaki rakibi Kasımpaşa ve 3 topu direkten dönen Gaziantep karşısında galip gelebilen Göztepe’de 4-5 tane ekleme yapılması şart gibi görünüyor.

Sahibi Olan Türk Kulübü: Göztepe

Türk futbolunda uzun bir süredir tartışmalara neden olan şirketleşme adımlarını atan kulüplerden biri olan ve başkan Mehmet Sepil’in de içinde yer aldığı bir konsorsiyum tarafından yönetilen Göztepe’de konsorsiyumun yabancı ortaklarının futbol tarafından elini çekmesinin olumsuz etkileri gözle görülür bir biçimde arttı.

Mehmet Sepil’in de uzun bir süreden bu yana mutsuz olduğu bilinen Göztepe başkanlığını pazarlayabilmesi için göstermesi gereken iyi performansın önünde engel olan etmenlerden birisi de kuşkusuz Sepil’in teknik direktör değişikliğine gitme konusundaki tercihleri. Çok sık teknik direktör değiştiren ve bu nedenle takımda istikrarı sağlayamayan Göztepe’nin bu durumunun Sırp teknik direktörü Nestor El Maestro’ya yansımamış olması geleceğe dair planların uzun vadeli olması anlamına mı geliyor bilinmez ama Göztepe ani bir karar daha alıp teknik direktörünü değiştirirse bu durum İzmir temsilcisini destekleyenleri şaşırtmayacak gibi.

İzmir’in Sarı Kırmızılı temsilcisi, Nestor El Maestro’nun kadrosunu daha da güçlendirebilirse, 38 yaşındaki teknik direktör işleri düzeltebilecek bir potansiyele sahip olduğunu, şu anda elinde bulunan zayıf Göztepe kadrosuyla da birçok defa gösteren bir hoca olarak ikinci devrede Göztepe’nin sancılarını azaltmayı başarabilir.