Göztepe’nin Kısa Süren Peri Masalı

2021/2022 sezonunda 5 sezondur mücadele ettiği Süper Lig’deki en sancılı sezonunu geçiren Göztepe, Ünal Karaman ile gelen başarısız sonuçlar neticesinde teknik direktör değişikliğine gitmiş ve Nestor El Maestro ile el sıkışmıştı. Sırp asıllı İngiliz teknik direktörle sahaya çıkılan maçlarda özellikle ilk devrenin son haftalarında oldukça iyi performanslar sergilemeyi başaran Göztepe, buna rağmen sahadan puan veya puanlarla ayrılamadığı birçok maç nedeniyle küme düşme hattından kurtulamamıştı. Teknik adamının oynattığı oyuna güvenen ve bu nedenle Maestro’nun istediği oyuncularla birlikte ikinci devrede yükselişe geçmeyi hedefleyen Göztepe ikinci devrede çıktığı ilk maçta Antalyaspor’u 4-0 mağlup etse de ligin sonunda tablo bambaşka oldu.

Göztepe Kritik Virajdan Dönmeyi Başardı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de oynadığı maçlarda oldukça sancı çeken ve gol atmak konusunda yaşadığı problemler kadar kaleyi gole kapatmak konusunda da zorlanan Göztepe, Nestor El Maestro yönetiminde vites yükseltmiş ve özellikle son haftalarda gösterdiği performansla takdirleri toplamıştı.

Ön alan baskısı konusunda ligin en mahir takımlarından birisi haline gelen Göztepe, buna rağmen kadronun yetenek kapasitesindeki eksiklikler nedeniyle sahadan puanlarla ayrılamamış ve bu durum İzmir temsilcisinin ilk devreyi küme düşme hattında tamamlamasına neden olmuştu.

İkinci devreye yönelik olarak peş peşe transferleri açıklayan Göztepe, transfer döneminin 12 Ocak’ta açılacak olması nedeniyle 9 Ocak günü oynanan Antalyaspor maçında ilk devredeki kadrosuyla sahaya çıkmıştı ve bu durum ister istemez endişe yaratıyordu.

Antalyaspor’un zafiyetlerinden çok iyi yararlanan ve ön alandaki baskılı oyununu devam ettiren Göztepe, Atınç’ın açtığı gol perdesine Cherif N’diaye’nin eklenmesiyle birlikte sahadan 4-0 galip ayrıldı ve bu sezon ilk kez 2’den fazla gol attığı maçta sahadan net bir galibiyetle ayrılmayı başardı.

Averaj farkıyla birlikte maç fazlasıyla küme düşme hattının üstüne çıkan Göztepe, kendi sahasında aldığı galibiyetle birlikte 4 maçlık galibiyet hasretini de sona erdirdi. 10 kişi kaldığı maçta Antalyaspor’u gafil avlamayı başaran Göztepe’de taraftarların coşkusu ve oyuncuların mutluluğu görülmeye değerdi.

Cherif Ndiaye 3 Golle Öne Çıktı

Bu sezon gol yollarında oldukça problemli süreçler geçiren Göztepe’nin bu sancıyı çekmesinde en önemli etmen taktikten daha ziyade golcü oyuncuların formsuzluğuydu. Göztepe’nin üstün bitiricisi Adis Jahovic ve geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla oldukça dikkat çeken Cherif Ndiaye, sezonun ilk devresinde oynadığı maçlarda rakip kaleyi havalandırmayı başaramamıştı.

Antalyaspor karşısında oynanan maçta birisi penaltıdan attığı 3 golle maçın en çok öne çıkan oyuncusu olan ve Antalyaspor savunmasını darmaduman eden Ndiaye’nin özellikle 3’üncü goldeki bireysel yeteneği ve bitiricilik seviyesine Göztepe’nin ikinci devrede çok ihtiyacı olacak.

2021/2022 sezonunda kendi sahasında oynadığı maçlarda sadece 6 gol atabilen ve bu alanda ligin en kötü takımı olan Göztepe, gösterdiği performansın hakkını Antalyaspor karşısında kazandığı 4 gollü galibiyetle aldı ve uzun bir süreden sonra nefes almayı başardı. Ancak alınan bu nefesin kimseye faydası olmadığı da sezonun sonunda net bir şekilde görüldü.