Göztepe’miz Karagümrük’e Yenilerek Bir Kez Daha Hayal Kırıklığı Yarattı

Süper Lig’in 17. haftası son sürat devam ediyor. Göztepe’miz; 19 Aralık 2021 Pazar günü saat 16.00’da kendi sahasında Karagümrük’ü konuk etti. Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanan mücadeleyi Volkan Bayarslan yönetti.

Herkesin bildiği gibi Karagümrük Farioli ile yollarını ayırdı. Yerine Türk futbolunun önemli isimlerinin başında gelen Volkan Demirel getirildi. Bu noktada, Demirel; Karagümrük’ün başındaki ilk maçına takımımız karşısında çıktı.

Göztepe’miz; teknik direktör değişikliğinden de faydalanarak Karagümrük’ü yenmek istiyordu. Ancak, takımımız; bu amacında başarılı olamadı. Kendi saha ve seyircimiz önünde oynadığımız maçı 1-0 kaybettik. Gelin, Göztepe’mizin Karagümrük maçı performansına yakından bakalım!

Nestor El Maestro 3-4-1-2 Dizilişini Tercih Etti

Genç teknik direktörümüz Nestor El Maestro; bu maçın hem takımı hem de kendisi için önemli olduğunun bilincindeydi. Önceki maçlarda olduğu gibi bu maçta da takımını sahaya 3-4-1-2 dizilişi ile çıkardı. Kalemizi yükselen performansıyla dikkat çeken İrfan Can korudu. Üçlü defansı oluşturan isimler arasında Atakan, Atınç ve Arslanagic bulunuyordu.

Dörtlü orta sahanın sağında Murat, solunda Berkan, merkez orta sahada ise Nwobodo ve Soner ikilisi forma şansı buldu. Kendisinden çok şeyler beklediğimiz Tijanic; forvet arkasında görev yaptı. Herkesin bildiği üzere takımımız; bu sezon bilhassa gol yollarında büyük sıkıntı yaşıyor. Bu noktada, teknik direktörümüz Nestor El Maestro; maça çift forvetle çıkmayı tercih etti. Jahovic ve Ndiaye; çift forveti oluşturan isimlerdi.

Volkan Demirel Farkını Hissettirdi

Rakibimiz Karagümrük; Süper Lig’de 2021 – 2022 sezonuna oldukça iyi başladı. Ancak, bilhassa son haftalarda düşüş dönemine girdi. Üst üste alınan yenilgilerden dolayı genç teknik adamları ile yollarını ayırmayı tercih ettiler.

Volkan Demirel; 2002 ila 2019 yılları arasında Fenerbahçe’nin kalesini korudu. 2018 – 2019 sezonunun sonunda futbolu bırakan Volkan Demirel; bir süre Fenerbahçe’nin yardımcı antrenörü oldu. Farioli’nin ayrılmasıyla beraber ilk teknik direktörlük deneyimini Karagümrük’ün başında yaşamaya başladı. Demirel; ilk maçtan farkını ortaya koydu.

Sahaya 4-3-3 ofansif dizilişi ile çıktı. Kalede Viviano, defansta Hedenstad, Burak, Zukanovic ve Caner, orta sahada Biglia, Bertolacci ve Adnan, ileri üçlüde ise Salibur, Musa ve Karamoh ilk 11’i ile sahaya çıktı.

Göztepe’miz Maçı Tek Golle Kaybetti

Göztepe’miz; bu maçın ne kadar zor olduğunun farkındaydı. Ancak, kendi saha ve seyircisi önünde Karagümrük’ü yenebileceğini düşünüyordu. Oyuncularımız; maça istekli başladılar. Orta saha ile forvetin uyumsuzluğu dikkat çekti. Bu yüzden, ileride istediğimiz pozisyonları bulamadık. Karagümrük de iyi bir görüntü çizmiyordu. Bu yüzden, her iki takım da ilk yarıda gol bulmayı başaramadı.

Göztepe’miz; ikinci yarıda skoru değiştirmek adına oyuncu değişikliklerine başvurdu. Bilhassa Lourency’nin oyuna girişinin birçok şeyi değiştireceğini düşünüyorduk. Fakat, Karagümrük; 76. dakikada Caner Erkin’in attığı golle maçı 1-0 kazandı.

Göztepe’miz; bu yenilgi ile beraber küme düşme hattında kalmaya devam etti.