Göztepe’den Kötü Başlangıç

Trenydol 1. Lig’in şampiyonluk adaylarından biri olan İzmir’in sarı kırmızılı ekibi Göztepe sezona kötü bir başlangıç yaptı ve ilk maçında mağlup oldu. Göztepe enteresan şekilde geçen sezon da Sakaryaspor maçı ile açmıştı ligi.

başlangıç

Sakaryaspor İle İlginç Tesadüf

Göztepe 2021 – 2022 sezonu sonunda Süper Lig’den TFF 1. Lig’e düşerken aynı sezonda Sakaryaspor da TFF 2. Lig’den TFF 1. Lig’e yükselmişti. Ve ligin iki yeni ekibi 2022 – 2023 futbol sezonunda ilk hafta birbirlerine rakip olmuşlardı. O maç Sakaryaspor’un sahasında oynanmış ve maçı Göztepe takımı deplasmanda 1 – 0 kazanmıştı. Bu kez ise tam tersi oldu. Sezon açılış haftasında yine karşı karşıya geldi bu iki takım ama ev sahibi olan taraf İzmir ekibi oldu bu kez ve maçı da Sakaryaspor takımı 1- 0 kazandı. Maçın tek golü 49. dakikada Dino Ndiovu’dan geldi.

Göztepe’de teknik adam Kokovic takımını sahaya 3 4 3 ile çıkardı. Geçen sezonda da zaman zaman bu dizilimi denemiş ve takımını üçlü oynatmıştı Ekrem Hoca. Ekrem Dağ şu an ise yine Göztepe’de teknik ekip kadrosunda yer almakta. Kalede bu sene İngiltere’de kiralanan M. Lis yer alırken savunma üçlüsü Taha Altıkardeş, Tarkan Serbest ve Atınç Nukan’dan oluştu Göztepe takımında. Orta sahanın ortasında Yalçın Kayan ve D. Tijanic yer alırken sağ açıkta Ogün Bayrak sol açıkta ise Ali Dere vardı. Kenar forvetlerde Romal Palmer ve K. Mamah oynarken en büyük gol umudu olarak ise M. Diouf yer aldı sahada sarı kırmızılı takımda.

Sakryaspor ise sahaya 4 2 3 1 ile çıktı. Teknik adam Taner Taşkın kalede Cihan Topaloğlu’na forma verdi. Sağ bekte Ali Ülgen, sol bekte Bülent Uzun’un oynadığı yeşil siyahlı takımda stoper tandemi Erdi Dikmen ve R. Rodman’dan oluştu. Orta saha ikilisi Mikail Okyar ve M. Nalepa’dan oluşurken sağ kenarda Y. Del Valle, sol kenarda ise Burak Süleyman forma buldu. Forvet arkasının Hakan Yavuz olduğu takımda tek santrfor ise tek golün sahibi olan D. Ndiovu’ydu.

Kötü Başlangıç Moral Bozmamalı

Göztepe lige kendi sahasında aldığı mağlubiyetle çok kötü bir başlangıç yapmış oldu. Teknik heyet bu kötü başlangıç sonrası takımın moral motivasyonunu yukarıda tutmak için ciddi çaba sarf etmek zorunda kalacak ama asıl morali bozuk olan grup taraftarlardı. Geride kalan sezonda defalarca kez hayal kırıklığına uğrayan Göz Göz taraftarı bu sezona yeni umutlarla girerken yapılan kötü başlangıç ile adeta yıkıldı.

Aslında maçta Göztepe takımı rakibine kıyasla çok daha üstün olan taraftı ancak Sakaryaspor girdiği pozisyonu gole çevirirken Göztepe bir türlü fileleri bulmayı başaramadı ve 2023 2024 sezonuna kötü bir başlangıç yapmış oldu böylece İzmir ekibi. Göz Göz haftaya Ümraniyespor’a konuk olacak.