Göztepe’den Gergin Veda

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarısız performans nedeniyle küme düşmekten kurtulamayan Göztepe, gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek. Bununla birlikte en azından belirli bir süre için son Süper Lig iç saha maçını oynayan Sarı Kırmızılı ekip bu müsabakada Beşiktaş’ı konuk etti. Siyah Beyazlı takımın çok uzun süre boyunca eksik oynadığı müsabakada rakibine diş geçiremediği gibi sahadan mağlubiyetle ayrılan İzmir temsilcisinde gerginliğin had safhaya ulaştığını da ifade etmek gerekiyor.

Centilmenlik Dışı

Bu sezon Süper Lig’de gösterdiği başarısız performans nedeniyle küme düşmekten kurtulamayan Göztepe adına işler her geçen gün daha karmaşık hale geliyor ve takımın psikolojisinin bozulduğu daha net anlaşılıyor.

İzmir temsilcisi ligin 37’inci haftasında Beşiktaş’ı kendi sahasında konuk etti. İzmir’de oynanan müsabaka takımın gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olmasından kaynaklı olarak aslında belirsiz bir süre için İzmir’deki son Süper Lig maçı olarak nitelendirilebilirdi.

Nitekim taraftarlar da bu durumun farkında oldukları ve son rakibin de Beşiktaş olduğunu bildikleri için maça rağbet gösterdiler. Bununla birlikte Beşiktaş’ın çok uzun süre bir hayli eksik oynadığı müsabakadan galip ayrılan taraf da konuk ekip olunca tansiyon iyiden iyiye gerildi.

Siyah Beyazlı takım sahadan 3 puanla ayrılarak ligi 5’inci sırada tamamlamak adına iddiasını son haftaya taşımış oldu. Göztepe’de herhangi bir hedef olmadığı için bu mağlubiyet de herhangi bir şeyi değiştirmedi ancak takımın psikolojisinin artık tamamen dibe vurduğu net bir şekilde anlaşılıyordu.

Bu bağlamda gelecek sezona dair planlamalarına da başlaması gereken İzmir temsilcisinde yeni yönetimin de gelecek sezonda hangi hocanın görev yapacağının da belli olmadığını hatırlatmakta fayda var.

En nihayetinde tüm bu süreçler belirli planlar dahilinde yürütülüyor ancak şu an ki görüntü sanki Sarı Kırmızılı takımı karanlığa götürüyor gibi görünüyor. Öte yandan Sarı Kırmızılı taraftarlar takımlarının bu durumundan gerçekten büyük bir üzüntü duymaya devam ediyorlar.

Yaprak Dökümü

TFF 1.Lig’deki yabancı sınırıyla alakalı düzenlemeler yapılacak olması Göztepe’de forma giyen yabancı pasaportlu oyuncular adına bir şans olabilir ancak takımda kimin kalacağını belirleyecek bir mekanizma olmaması da ayrıca tedirgin edici.

Bu bağlamda devre arasında kadroya katılan ve sezon sonunda sözleşmesi bitecek oyuncular da dahil olmak üzere pek çok oyuncu kariyerlerini şekillendirmek adına İzmir temsilcisinden haber beklemek zorundalar.

Ancak bahsi geçtiği gibi takımda ne bir başkan, ne bir yönetici ne de kalıcı bir teknik direktör yok. Bu bağlamda birinin onay verdiği oyuncuya ötekinin onay vermemesi riski var ve bu durum oyuncular adına gerçekten çok can sıkıcı.

Göztepe daha çok kısa bir süre önce başarılı performanslarıyla göz kamaştıran bir takımken bir anda kendisini bambaşka bir tablonun içinde bulmuş olmanın derin şokunu yaşıyor.