Göztepe’de Taraftar Kaptana Kızgın

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü bir performans sergileyen Göztepe bu performansı sonucunda ligden düşmekten kurtulamadı. Bununla birlikte takım oynadığı son müsabakada kendi sahasında konuk ettiği Rizespor karşısında çok aciz bir duruma düştü ve taraftarı önünde sahadan 7-1 gibi ağır bir skorla mağlup ayrıldı. Sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Sarı Kırmızılı ekipte takımın kaptanı olan Halil Akbunar’a gösterilen tepki de gündeme oturan olaylardan biriydi. Bu durum yetenekli oyuncunun Sarı Kırmızılı camiada bir kez daha yaşadığı bir durumdu ve tüm futbolseverlerin aklına o dönemler geldi.

Kaptanın Batan Gemisi

Bu sezon Süper Lig’de beklentilerin çok altında kalan bir performans sergileyen Göztepe, bu kötü performansının bedelini de 5 sezondur mücadele ettiği lige veda ederek ödemek zorunda kaldı. 34’üncü haftada Gaziantep FK karşısında aldığı beraberlikle ligde küme düşmesi kesinleşen Sarı Kırmızılı ekip adına bu sezonun ne kadar kötü gittiğini tescilleyen maçsa 35’inci haftada oynandı.

Küme düşme hattında yer alan bir diğer ekip olan Rizespor’u konuk eden İzmir temsilcisi, kendi taraftarı önünde çok aciz bir duruma düştü ve sahadan 7-1 gibi çok ağır bir skorla mağlup olarak ayrıldı.

Maç boyunca tüm taraftarlar oyuncularının ayağına top geldiği gibi ıslıklarına başvurdular ve Rizespor oyuncularını attıkları gollerden sonra alkışladılar ancak bu protestoların yoğunlaştığı isimlerden biri oldukça dikkat çekiciydi.

Çok uzun bir süreden bu yana Göztepe formasını terleten ve takımın kaptanlığını yapan Halil Akbunar topla ne zaman buluşsa Sarı Kırmızılı taraftarlar kaptanlarını ıslıkladılar. Bundan birkaç sene önce Akhisarspor karşısında oynanan maçta da benzer tavırla karşı karşıya kalan Halil bu maçtan sonra taraftarlarla problemler yaşamış ancak sonrasında iki taraf arasındaki buzlar erimişti.

Bununla birlikte Halil Akbunar’ın kariyerinde bir kez daha yaşadığı bu durum gelecek sezona dair kararını da muhakkak etkileyecektir.

Büyük Takımların Radarında

Zira yetenekli oyuncu uzun bir süreden bu yana büyük takımların radarında yer alıyor ve bu takımlar sezonun tamamlanmasını bekliyorlar.

Göztepe’nin başarılı oyuncusunu kadrosuna katmak adına bilhassa Beşiktaş ve Trabzonspor’un ilgili olduğu ifade edilirken, kaptanın da takımdan ayrılmayı kafasına koyduğu ifade ediliyor. Uzun bir süreden bu yana İzmir temsilcisinde forma giyen ve kulübün simge isimlerinden biri haline gelen Halil artık yeni bir sayfa açmak istiyor ve bu bağlamda büyük takımların ilgisine kayıtsız kalmak istemiyor.

Bununla birlikte yetenekli oyuncunun gelecek sezonda hangi takımda forma giyerse o takıma bir değer katacağı kesin. Hücum konusunda çok yetenekli bir oyuncu olan Halil Akbunar’ın aynı zamanda gelecek sezon daha da daralması beklenen yabancı kuralında çok daha önemli bir oyuncu olacağını tahmin etmek zor değil.

Gelecek sezona başlanırken Halil bir devin formasını giyecek gibi görünüyor.