Göztepe’de Sıkıntılar Başladı

Bu sezonun başından bu yana Süper Lig’de kümede kalma mücadelesi veren Göztepe’de son haftalarda gelen kötü sonuçlarla birlikte küme düşme hattına tekrar girilmiş olması taraftarların ve camianın tepkisini çekti. Ünal Karaman’ın yerine getirildikten sonra umut vaat eden işler yapmasına rağmen son haftalardaki kötü gidişata çözüm bulamayan Sırp teknik direktör Nestor El Maestro, tabiri caizse tekrar topun ağzına geldi.

Kötü Gidişat

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalma mücadelesi vererek haftalarını tüketen Göztepe, son haftalarda aldığı başarısız sonuçlarla birlikte yakasını tekrar küme düşme hattına kaptırmanın üzüntüsünü yaşıyor.

İlk devrenin son haftalarında iyi performanslar sergilemesine rağmen kadrodaki kalite yetersizliği nedeniyle puan kayıpları yaşayan İzmir temsilcisi, ara transfer döneminde yaptığı eklemelerle birlikte toparlanmıştı.

Üst üste galibiyetlerle birlikte Sarı Kırmızılı taraftarlarını mutluluğa boğan ve ligin belirli istatistiklerinde en iyi takımı haline gelen Göz-Göz, son haftalarda tekrardan kötü bir sürece girdi. Ligin ikinci yarısında oynadığı ilk 4 maçı kazanarak küme düşme hattından kurtulan Göztepe, İzmir derbisinde Altay’a mağlup olduğundan bu yana bir türlü kendine gelemedi.

Son 4 maçının tamamında sahadan mağlup ayrılan Sarı Kırmızılı ekipte bu durum teknik direktör Nestor El Maestro’nun sorgulanmaya başlanmasına neden oldu. Genç teknik direktörün bazı maçlarda yaptığı oyuncu değişikliklerden sonra takımın kötü performanslar sergilemesi, Sırp teknik adamın oyunu doğru okuyamadığına dair suçlamaları da beraberinde getirdi.

Mart ayında çok zorlu bir takvime girecek olan ve ligin üst sıralarında yer alan ekiplerle üst üste maçlar yapması gereken Göztepe’nin işi bir hayli zor.

Seferberlik

Bu zorlu takvimden en iyi şekilde çıkılabilmesi adına herkesin elinden geleni yapmasını bekleyen takımda seferberlik ilan edilmiş durumda.

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil başta olmak üzere yöneticiler ve personeller takımı bir an olsun yalnız bırakmıyor ve moral kazandırmaya çalışıyorlar. Bununla birlikte Göztepe adına sezonun geneline yayılan durum tekrardan ortaya çıktı.

Sezon başında Ünal Karaman ile yola çıkan İzmir temsilcisi, tecrübeli teknik adamla çok vakit geçirmeden yollarını ayırmış ve Nestor El Maestro’yu göreve getirmişti. Genç teknik adamın ilk haftalarda kötü sonuçlar alması nedeniyle ekstra bir teknik direktör değişikliğine gideceği daha düşünülen Sarı Kırmızılı yönetim açıkçası bu yönde bir karar almayarak futbol kamuoyunu şaşırtmıştı.

Ancak Nestor El Maestro’nun tekrardan topun ağzına gelmesi ve taraftarlar tarafından da eleştiri almaya başlaması Göztepe yönetiminde bu sefer kararın alınmasına yol açabilir. Göztepe yönetimi ne yazık ki teknik direktör değiştirmek konusunda gözü kara bir yönetim ve bu durumun sancılarını da uzun bir süreden çekiyorlar.

Ancak Göztepe adına oynanan oyunun genel anlamda hâlâ daha umut vaat eden bir oyun olduğunu ve gelecek bir iki iyi sonucun sonraki haftalara da tesir edeceğini belirtmek yanlış olmaz.