GÖZTEPE’DE KÖTÜ GİDİŞİN SONU NE OLACAK

İzmir ekibi Göztepe bu sezon süper lig de ki formu ile en kötü sezonlarından birisini yaşıyorlar. Bu sezon süper lig de ki 5. Sezonlarını geçiren sarı kırmızlı ekip lig’ in 10. Haftası geride kalırken düşme potasında yer alıyorlar.

Süper lig ekibinin bu sezon lig’ i nerede tamamlayacağı merak ediliyor.

İzmir ekibi Göztepe süper lig’ e 14 yıl aradan sonra yeniden çıkma mücadele etme hakkını kazanan takım 2017- 18 ligin de süper lig ‘ geri dönmüşlerdi. Süper lig ‘ yükseldikleri ilk sezonda 10 haftada Teknik Direktör Tamer Tuna yönetiminde ilk 10 maçta 17 puan toplayan takım 5. Sırada yer alıyorlardı. Sarı kırmızlı takım ilk sezonlarında ise süper lig ‘i 49 puanda 6. Sırada tamamlamışlardı.

SÜPER LİG’ DEKİ 5. SEZONU NASIL GEÇTİ

Bir sonraki sezon da ise Göztepe ekibi teknik direktör Bayram Bektaş’la 15 puan toplaya bilen takım 11. Haftaya 9. Sırada girmişler di ki sezonu ise düşme hattının bir sıra üzerinde 15. Sırada 38 puan ile son anda süper lig de kalmışlardı.

Göztepe süper lig de ki 3. Sezonlarına ise tecrübeli teknik adam Tamer Tuna ile başlayan ekip ilk 10. Hafta sonun da ise 12 puan toplaya bilen İzmir ekibi sıralamada 12. Sırada kalmışlardı.

Sarı kırmızlı ekip Göztepe geçtiğimiz sezonu ise genç teknik adam İlhan Palut yönetiminde geçiren takım 10. Hafta sonunda süper lig de topladıkları 17 puan ile 4. Sırada girmişlerdi. Sezon sonun da ise sarı kırmızlı ekip Göztepe süper lig de puan durumunda 10. Sırada tamamlaya bilen ekip 51 puan toplaya bilmişlerdi.

BU SEZON GÖZTEPE’ DE NELER OLDU?

İzmir ekibi Göztepe sezona tecrübeli teknik adam Ünal Karaman ile başlayan sarı kırmızılı takım ilk üç hafta sonunda iki beraberlik ve 1 mağlubiyet alan takım tecrübeli teknik adam ile yollarını ayrıma kararı vermişlerdi.

Boşalan teknik direktörlük yerine arayışlara başlayan İzmir ekibi 38 yaşındaki genç teknik adam Nestor El Maestro ile anlaştılar.  Yeni teknik adam ile ilk maçlarını kazanan Göztepe sonrasında ise üst üste dört karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrılan takım süper lig de düşme hattına kadar gerilediler.

Süper lig de 9. Hafta karşılaşmasında İstanbul’ da Kasımpaşa karsısında nefes alan İzmir ekibi Göztepe son haftada kendi sahalarında ki Trabzonspor maçında sahada gösterdikleri iyi performans sonrasında alkış alan takım zorlu karşılaşmadan 1 – 0’ lık skor ile mağlup ayrılmışlardı.

Süper lig de geçen 10 hafta sonrasında Göztepe 2 galibiyet, 2 beraberlik ve 6 mağlubiyet ala bilen takım topladıkları 8 puan ile lig de 18. Sırada düşme hattında yer alıyorlar.

Kötü gidişat sonrasında takım da dere arasında büyük gelişmeler yaşanmasını da bekleniyor.