GÖZTEPE’DE İSTİKRARSIZ OLAN SADECE SONUÇLAR

Göztepe geçen sezona İlhan Palut’la başladı. İnişli çıkışlı bir serinin ardından İlhan Palut yerine Rizespor’da bekleneni veremeyen Ünal Karaman takımın başına getirildi. Trabzonspordaki akıcı tempolu futbol anlayışını Anadolu kulüplerinde göstermek elbette zor olacak.

Bu Takımın Potansiyeli Var

Sarı kırmızılılar Ünal Karaman yönetiminde 21 maçta 7 galibiyet 5 beraberlik 9 mağlubiyetle sezonu 10. Sırada tamamlayarak istikrarsız bir görüntü sergiledi. İlhan Palut’un yönetiminde maç başına 1.26 puan ortalamasıyla oynayan sarı kırmızılılar, Ünal Karaman yönetiminde maç başına 1.23 ortalamayla sezonu bitirdi. Futbolda sonuçlar önemlidir evet ama her şey sonuç değildir. Bir türlü istikrarı yakalamak isteyen bir Göztepe olsada 25.5 yaş ortalamasıyla ligin genç, dinamik, potansiyeli olan takımlarından bir tanesi. Zaman zaman iyi oynayan bir takım görüntüsü verse de sezon içinde iki hoca değiştirmenin her takımı etkilediği gibi Göztepe’yi de etkiledi.

Genç Oyuncu Uzmanı Ünal Karaman

Unutmayalım ki Trabzonspor’da yeni bir yapılanmanın başına getirilen isim Ünal Karaman’dı. Genç oyuncularla olan ilişkisinin oldukça iyi olduğunu görüyoruz. Abdülkadir Ömür, Yusuf Yazıcı gibi oyuncular o yıllarda patlama yapan çift hanelerin bonservis biçildiği oyuncular arasındaki bu da Ünal hocanın gençlere ne kadar önem verdiğinin kanıtı. Göztepe kadrosunun da yaş ortalaması 25.5 olduğunu göz önünde bulundurursak Göztepe için uygun bir hoca gibi görünüyor. Ünal hocanın geçmiş takımlarda oynattığı oyun ve oyuncuları analiz ettiğimizde ortaya çıkan sonuç hareketli dinamik sürekli baskı yapan oyunculara ihtiyaç olduğu kesin. Bunun temel sebebi genç oyuncuların gelişiminde ve genç oyuncularla çalışmayı seven bir teknik adam olması.

Geçen sezon takım her haftası siyah beyaz bir görüntü çizse de Milli takıma kazandırdığı değerli oyuncular bulunuyor. Halil Akpınar buna en iyi örnek. Ünal Karaman’ın gelmesiyle Halil Akpınar’ın performansının artması tesadüf değildir elbette. Ligin ilk haftası geçen sezonun kupa finalisti Antalyaspor deplasmanına giden sarı kırmızılılar 1 puanla döndü. Ünal hocanın bu genç kadroyla başarılı olması için bazı bölgelere transfer şart. Geçen sezon  takımın verdiği istikrarsız sonuçlar gelecek için soru işaretleri yaratıyor. Süper Lige genç kadrosuyla başlayan Göztepe bu sezon istikrarlı sonuçlar peşinde.