Göztepe’de Gözler Kalede

Süper Lig’in 30’uncu haftasında Göztepe-Alanyaspor maçından sonra İrfan Can Eğribayat ile taraftarlar arasında yakışıksız tartışmalar yaşanmış ve Göztepe Yönetimi genç file bekçisinin kadro dışı bırakıldığını açıklamıştı. Kendisine küfürler edildiğini ve vefat eden kızı üzerinden hakaretamiz laflar kullanıldığını iddia eden İrfan Can özür dilediyse de yeterli olmadı ve kadro dışı kararı değiştirilmedi. Milli Takım arasında çalışmalarına devam eden Göztepe’de ara transfer döneminde kadroya katılan Kenan Piriç, Konyaspor karşısında oynanacak müsabakada yeni takımıyla ilk resmi maçına çıkacak.

Devir Teslim

Bu sezon Süper Lig’de oldukça sıkıntılı günlerden geçmeye devam eden ve kümede kalma konusunda iyiden iyiye umudunu yitiren Göztepe’de gündem oldukça yoğun.

Başkan Mehmet Sepil görevinden istifa etti ve kulübün bir başka yatırımcıya devredilmesi adına girişimlerini hızlandırdı. Bununla birlikte İzmir temsilcisinde yapılan tek devir teslim Mehmet Sepil’in de değil.

30’uncu haftada oynanan Alanyaspor maçından sonra kendisine küfür ettiğini iddia ettiği taraftarlarla kendisine yakışmayacak biçimde tartışmaya giren İrfan Can Eğribayat alınan yönetim kararıyla kadro dışı bırakılmıştı.

Genç file bekçisinin özür dilemesi de görevine dönebilmesi adına yeterli olmadı. Milli Takım arasından sonra dış sahada Konyaspor’un konuk olan Göztepe’nin kalesini ara transfer döneminde kadroya eklenen Kenan Piric koruyacak.

Hatırlanacağı üzere İrfan Can Eğribayat’ın alternatifi olarak Balazs Megyeri’yi yedek kulübesinde tutan Göztepe’de Macar kaleci takımdan gönderilmiş ve Kenan Piric transfer edilmişti. Bu transferin neden yapıldığına anlam veremeyen Göztepe taraftarı o zaman çok daha elzem olduğunu düşündükleri hücum oyuncularının değil de kaleci transferinin yapılmasına şiddetli tepkiler göstermişlerdi.

Kenan Piric kadroya eklendikten sonra hiç forma giymemişti. Göztepe’nin Menemenspor ile oynadığı hazırlık maçında görev yapan Kenan Piric, Konyaspor maçında Sarı Kırmızılı formayla ilk resmi maçına çıkmış olacak.

Beklenmedik Ayrılık

Öte yandan İrfan Can Eğribayat’ın durumunun ne olacağı da belli değil. Genç file bekçisinin kadro dışı kalmasından sonra Fenerbahçe tarafından ilgi görmeye başladığına dair iddialar basına yansıdıysa da bu durumla alakalı henüz bir gelişme yaşanmadı.

Göztepe’de yaşanan bir diğer gelişme ise Dzenan Burekovic ile alakalı oldu. 26 yaşındaki Bosna Hersekli sol bek ile yolların ayrıldığını açıklayan Göztepe, karşılıklı anlaşmayla sözleşmenin feshedildiğini duyurdu.

Geçtiğimiz sezonun başında İzmir ekibine katılan Burekovic, bu sezon 9 Süper Lig maçında 236 dakika süre alabilmişti. Berkan Emir’den formayı kapmayı başaramayan Burekovic’e Göztepe taraftarı da tepki gösterirken oyuncunun Sarı Kırmızılı takımda istenilen etkinin çok uzağında kaldığını da dile getirmek gerekiyor.

İzmir temsilcisinde çıktığı 32 resmi maçta 4 asistlik katkı sağlayabilen Dzenan Burekovic’den sonra başka oyuncuların da takımdan ayrılması muhtemel gözüküyor. Yeni sahibinin kim olacağını bekleyen Göztepe’de yatırımı yapan kim olursa olsun çok ciddi bir yapılanmaya gidilmesi gerektiği konuşuluyor.