GÖZTEPE’DE AYRILIK HABERİ

İzmir temsilcisi Göztepe’de A ekip teknik direktörlüğü görevini meydana getiren İlhan Palut kulübe istifasını vererek Göztepe Kulübü ile yollarını ayırdı.

Göztepe kulübünden meydana getirilen açıklamada İlhan Palut un kulübe istifasını verdiğini ve meydana getirilen görüşmeler cevabında istifanın kabul edildiği belirtildi. 

Ayrıca meydana getirilen açıklamada eski teknik direktör İlhan Palut ve kadrosuna verdiği emeklerden ve katkılarından ötürü teşekkür edildi , devam eden kariyerinde de başarılar dilendi belirtildi.

Ligde en son 7. hafta tecil maçında Aytemiz Alanyaspor’u 1-0’lık skorla yenik eden Göztepe, 18 puan ve ortalamayla 5. sırada girmiş olduğu 12. haftadan itibaren çıkmış olduğu 6 maçta yengi alamadı. Göztepe, 19 puan ve ortalamayla 14. durumda yer alıyor.

YÖNETİM KABUL ETTİ

Istifası İzmir temsilcisi Göztepe yönetimi tarafınca düşünülen İlhan Palut takımdaki görevinden ayrılmasının hem Göztepe için bununla birlikte kendi kişisel için daha doğru bir adım olacağına organize ettiği ne karar verilmiş olduğu için istifasını Göztepe yönetimine sunduğunu belirtti.

2020-2021 sezonuna Göztepe için bir değişiklik ve gençleştirme planı ile başladıklarını bildiren Palut, tasarladıkları değişiklik sürecinde gösterdikleri performans cevabında 11 haftaya kadar iyi bir performans ortaya koyduğunu ve Süper Lig’de 5. sırada yer aldığını belirten İlhan Palut geçindiren haftalarda istedikleri performansı sürdüremediklerini ve fena neticelerle yüz yüze kaldıkları bir devre yaşadıklarını belirtti. 

Yaşanılan bu süreç doğrultusunda ve alınan fena sonuçlar ile birlikte görevinden ayrılmasının hem Göztepe Kulübü adına bununla birlikte kendisi adına müsait olacağını belirtti.

Görev yapmış olduğu zaman süresince kendisini destekleyen başkan Mehmet Sepil e, idarecilere, kendi kadrosuna, futbolculara ve taraftara teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

PALUT’UN PERFORMANSI

Geçen sürem 11. haftada Göztepe’de göreve süregelen İlhan Palut, Süper Lig’de 41 maça çıktı. Bu karşılaşmalarda 12 yengi, 13 birliktelik ve 16 yenilgiyle sahadan ayrılan sarı-kırmızılı ekip, 56 gol atıp, kalesinde 58 gol gördü.

Göztepe, İlhan Palut yönetiminde bu sezona iyi bir başlangıç yapmasına karşın galip gelemediği son 6 karşılaşmada 1 birliktelik ve 5 mağlubiyet aldı.