GÖZTEPE TRANSFER ÖZETİ

İzmir temsilcisi Göztepe kış transfer döneminde yollarını ayırdığı oyuncuların yanında takıma birçok takviye yaptı yoğunluğu kiralık olan oyuncuların birçoğu da bedelsiz olarak takıma katıldı. 

TAKIMA KATILANLAR

25 Yaşındaki Sağ kanat oyuncusu Fousseni Diabaté Trabzonspor takımından kiralık olarak kadroya dahil oldu. Oyuncunun Güncel Piyasa değeri 1.8 Milyon Euro.

26 Yaşındaki Sol Kanat oyuncusu Beykan Simsek Ankaraspor takımından bedelsiz olarak kadroya dahil oldu. Oyuncunun Güncel Piyasa değeri 350 Bin Euro.

27 Yaşındaki orta saha oyuncusu Peter Zulj RSC Anderlecht takımından kiralık olarak kadroya dahil oldu. Oyuncunun Güncel Piyasa değeri 2 Milyon Euro.

26 Yaşındaki orta saha oyuncusu Anderson Esiti PAOK Thessaloniki takımından kiralık olarak kadroya dahil oldu. Oyuncunun Güncel Piyasa değeri 2.8 Milyon Euro.

33 Yaşındaki hücum oyuncusu Jahovic Fraport TAV Antalyaaspor takımından bedelsiz olarak kadroya dahil oldu. Oyuncunun Güncel Piyasa değeri 1,1 milyon.

TAKIMDAN AYRILANLAR

26 Yaşındaki Sol Kanat Burak Süleyman Kocaelispor takımına kiralık olarak transfer oldu.

20 Yaşındaki kaleci Eren Bilen Nevşehir Belediye takımına kiralık olarak transfer oldu.

37 Yaşındaki orta saha Márcio Mossoró Altay takımına bedelsiz olarak transfer oldu.

29 Yaşındaki orta saha Guilherme GD Santa Cruz Alvarenga takımına transfer oldu.

JAHOVİC’TEN TRANSFER AÇIKLAMASI

Tam 3 yıl önce kendisi ve ailesini en çok üzen ayrılıklardan birini yaşayarak evine veda etmiştiğini söyleyen yetenekli golcü, en az Göztepe’ye imza attığı ilk günkü kadar mutlu olduğunu, şanlı Göztepe formasıyla sahaya çıktığı ilk an kadar heyecanlı olduğunu, Herkesin gün olup evine geri döneceğini ve kendisinin de yeniden evine döndüğünü belirtirken, Şimdi eski günlerde olduğu gibi savaşma zamanın zamanı geldiğini söyledi. 

OYUNCUYU HATIRLAYALIM

Adis Jahović 18 Mart 1987 tarihinde, Üsküp Makedonya’da dünyaya gelen forvet olarak görev yapan futbolcu. Süper Lig ekiplerinden Göztepe’de oynamaktadır. Futbola Bosna-Hersek’in FK Velež Mostar kulübünde başlayan Jahovic 2010 yılında profesyonel oldu.

2010-2011 sezonunda Sarajevo ile yalnızca Kup Bosne i Hercegovine’nda 1 maça çıkıp 1 gol attı futbol kariyerini İsviçre’de FC Wil ve FC Zürih kulüplerinde geçiren Jahovic. 2013’te FK Vorskla takımına transfer oldu. 2013-2014 sezonunda ise Ukrayna Premier Lig ve Kubok Ukraniy dahil toplam 19 maça çıkıp 6 gol attı.

2014-2015 sezonunda Adis Hırvatistan’ın Rijeka kulübüne transfer oldu 2014-2015 sezonu devre arasında ise Rusya Premier Lig ekiplerinden FK Krylya Sovetov kulübüne transfer oldu burada toplam 2014-15 sezonu hem de 2015-16 sezonu dahil toplam 40 maçta 16 gol attı.

2016-17 sezonunda Süper Lig takımlarından Göztepe’ye transfer oldu. Transfer ayının son günü 1,5 Milyon Euro karşılığında Konyaspor’a transfer oldu. Göztepe kariyeri boyunca toplam 52 maça çıkmış ve 35 gol atmıştı.