Göztepe Toparlanmaya Çalışıyor

Süper Lig’de son 4 maçında Çaykur Rizespor, Atakaş Hatayspor ve Galatasaray karşısında mağlubiyet alan ve sahadan moral bozukluğu ile ayrılan Göztepe Fatih Karagümrük maçında ise berabere kaldı. Göztepe galibiyet hasretine bir son bulmak ve kötü gidişe dur demek için çare aramalarına başladı.

Yoğun Bir Antrenman ve Transfer Haberleri

Bu haftayı bay olarak geçecek olan sarı kırmızılı takımın Teknik direktörü İlhan Palut’un oluşacak boşlukta oyuncularına yoğun bir çalışma programı hazırladı.

Takımdaki eksikleri tek tek gidermek istiyor. Sarı kırmızılı takımda korona virüs (covid-19) tedavisi gören isimlerden biri olan kaleci İrfan Can, orta saha Kubilay ve santrfor Ideye’yle birlikte tedavisine devam eden Alpaslan’ın bu hafta takımın geri kalanına katılacağı teknik direktör İlhan Palut’u sevindirdi.

Genç teknik adamın yılbaşından sonra Başkan Mehmet Sepil ile bir araya gelip takımın son durumu hakkında bilgilendirmede bulunacağı vurgulandı.

İkinci yarı için ise alternatif bir kadro oluşturmak isteyen İlhan Palut’un Başkan Sepil’den transfer talebinde bulunacağı biliniyor. Yönetimin de 5 Ocak’ra başlayacak ara transfer dönemini iyi değerlendirerek takıma 3 ya da 4 kişilik bir takviye yapması bekleniyor.

Öte yandan Fatih Karagümrük maçı sonrasında formayı yere atan genç oyuncu Yalçın Kayan ve kulübeyi tekmeleyen Stefano Napoleoni’yi de sert bir dille uyarılacak.

Olaylı Bir Maç Oldu

Formayı yere atması sonrasında sert tepkiler gören Yalçın Kayan sosyal medya hsabından, “Yaşadığım hayal kırıklığından dolayı oyundan çıkarken istemsizce ve yanlış anlaşılmaya açık bir davranışta bulunduğum için Göztepe camiasından özür dilerim.

Kesinlikle bu kutsal formayı yere atmak gibi bir niyetim yoktu. Altyapısından itibaren terlettiğim bu şanlı formanın ağırlığını çok iyi biliyor ve bundan sonra çok daha dikkatli davranacağımın sözünü veriyorum. Terimin son damlasına kadar Göztepe arması için savaşmaya devam edeceğim” şeklinde bir açıklama yaptı.

Teknik direktör İlhan Palut, ise Fatih Karagümrük maçı sonrasında oyuncuların gösterdiği performanstan memnun olduğunu söylerken, “Oyunu forse ettik” diyen genç teknik adam, “Yoğun fikstüre sahibiz. Eksiklerimiz de çok, buna rağmen futbolcularım çok çalıştı. Ancak sonuç alamadık” dedi.