Göztepe Taraftarını Küstürmüştü

Geride kalan sezon tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşayan Göztepe, Süper Lig’de oynadığı 38 müsabakada sadece 28 puan toplayabildi ve sezonun son 4 ayını tek bir galibiyet dahi alamadan kapattı. İzmir temsilcisinin bu kötü performansı taraftarını ve camiasını büyük bir hayal kırıklığına uğratırken bu süreçte bir de devir işlemlerinin başlaması da Mehmet Sepil özelindeki eleştirilerin artmasına neden olmuştu. Nitekim geçtiğimiz aylarda sert bir açıklama yapan Göz-Göz taraftarları Sepil’in devirden sonra kulüple olan tüm ilişkilerini sonlandırmasını talep etmişti.

Çekin Gidin

Bu sezon Süper Lig’de gerçekten çok büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Göztepe, çok kötü bir performans sergilediği sezonu çok kötü bir mağlubiyetle kapattı ve Adana Demirspor’a 7-0 mağlup olarak kulüp tarihinin en kötü rekorunu kırdı.

Çok büyük bir felaket halinde geçen 2021/2022 sezonunda yaşananların tamamı camiayı ve kulübü bir hayli yıprattı. Nitekim şirket modeliyle yönetilen kulübün sahibi olan Mehmet Sepil de kulüpteki görevini bıraktı ve devir süreçlerini başlattı.

Devir işlemlerinde bir türlü istenilen talepler alınamadı ve bu durum sürecin arapsaçına dönmesine neden oldu. Pek tabii bu zorlu sürecin etkileri de takım üzerinde hissedildi ve taraftarlar da haklı olarak sert tepkiler gösterdiler.

Ancak Adana Demirspor karşısında alınan 7-0’lık mağlubiyet bardağı taşıran son damla oldu. Göztepe taraftarları yaptıkları yazılı açıklamada Mehmet Sepil’den devir işlemlerini tamamladıktan sonra direkt olarak kulüpten ayrılması konusunda talepte bulundular.

Hatırlanacağı üzere Mehmet Sepil geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapmış ve amatör şubelerde görev almak istediğini ifade etmişti. Ancak Göztepe taraftarları amatör veya profesyonel fark etmez Mehmet Sepil’in hiçbir şubede yer almamasını istiyorlar.

Camia Dağıldı

Öte yandan Mehmet Sepil’in söz konusu basın toplantısında taraftarlarla alakalı sitemli ifadelerinden sonra böylesi bir açıklamanın gelmiş olması da camianın iyiden iyiye dağılma durumuna girdiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Sarı Kırmızılı ekibin son başkanı, taraftarların takım üzerinde çok fazla baskı kurduğunu ve hem oyuncuların hem de görev yapan diğer insanların bu durumdan çok fazla etkilendiğini dile getirmişti. Sokol Cikalleshi, İlhan Palut gibi insanların Göztepe’deki baskı nedeniyle buradan ayrıldıklarını dile getiren Sepil’in bu açıklamaları tartışılmıştı.

Ancak Sarı Kırmızılı taraftarlar bu konuyla alakalı bir özeleştiri yapmak istemiyor gibi görünüyorlar. İzmir temsilcisinin taraftarları kulübün bu sezon düştüğü hallerden haklı olarak oldukça şikayetçi ve bu durumun sonunun kısa sürede gelmesi de pek kolay görünmüyor.

Tüm bunlarla birlikte Sarı Kırmızılı camiayı yakın zamanda çok kolay günler de beklemediği kesin. Bununla birlikte biraz sabretmek gerektiğini ve biraz da yeni yatırımcıya şans verilmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var.