Göztepe Spor Kulübü

Göztepe Spor Kulübü 5 Grupla Antrenmanlara Başladı

Koronavirüs salgını sebebiyle uzun süredir takım çalışmalarına ara veren spor kulüpleri, artık yavaş yavaş antrenmanlara başlamaya karar verdi. Bu ekipler arasında Süper Lig takımı Göztepe Spor Kulübü de yer aldı.

Salgın sebebiyle tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına gelmişti. Bu süreçte Türkiye de ligleri askıya alındığı için antrenman yapamadı.

Göztepe Spor Kulübü oyuncuları da bu süreci evlerindeki imkanlar dahilinde bireysel çalışmalar ile değerlendirdiler.

Herkesin evinde olduğu süreçte, formlarını bir şekilde korumaya çalışan sarı kırmızılı oyuncular, ligde de kritik bir noktada yer aldığı için maçların stresi altına girmişti. Tüm takımların yaşadığı sorunları misliyle yaşayan İzmir temsilcisi, ülkede koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasıyla antrenmanlarını başlatma kararı aldığını açıkladı.

Tesis Girişinde Ateşler Ölçülecek

Göztepe Kulübü’nün resmi internet sitesinde yayınlanan haberde, sarı kırmızılı takımın dün itibariyle grup çalışmaları ile antrenmanlara başladığı ifade edildi.

Toplamda 5 farklı gruba ayrılan sarı kırmızılı oyuncular, kendilerine verilen saatlerde tesislere gelmiş olacak ve diğer grupla da hiçbir şekilde temasta bulunmamış olacak.

Ayrıca İzmir temsilcinin diğer bir aldığı karar da soyunma odalarının, duşların ve yemekhanenin kullanılmamasına yönelik oldu. Çalışmaların en az sayıda personel ile yapılacağı antrenmanlarda, antrenman dışında tesiste maske takmak zorunlu olacak. Oyuncuların tesislere girişlerinde ise ateş ölçümü yapılacak.