Göztepe Renktaşını İzmir’de Ağırlayacak

Spor Toto Süper Lig’de bu sezonki performansıyla ne yazık ki küme düşme potasına gömülen Göztepe, son haftalarda düşüş yaşayan Kayserispor’u ağırlayacak.

Teknik direktör Stjepan Tomas’ın başa geçmesiyle de yaralarını saramayan ekibimiz, ne yazık ki git gide vedaya yaklaşıyor. Yine de elbette son maça kadar, son umut tanesinin peşine de düşülecek…

İkili Rekabetin Şifresi Mutlak Denge

Türk futbolunda Anadolu’nun sarı kırmızılı iki temsilcisi Göztepe ve Kayserispor, hem Spor Toto Süper Lig’in hem ülke futbolumuzun en köklü camialarından ikisi.

Yaşı neredeyse cumhuriyetle birlikte giden Göz Göz kadar olmasa da Yukatel Kayserispor da 1966’daki kuruluşundan sonra futbolumuzda iz bıraktı.

Hal böyle olunca Göztepe ve Kayseri temsilcisi birçok defa birbirlerine rakip oldu. Ne yazık ki Göztepe’nin Spor Toto Süper Lig hasretinin uzun yıllar sürmesi ise, ikili rekabetteki maç sayısının yükselmesine engel oldu.

Uzun yıllardır Türk futbolunda yer alan iki ekip işte bu yüzden yalnızca 11 kez birbirlerine rakip olabildiler. Bu 11 maçta ortaya çıkan sonuçlar ve toplam galibiyet sayıları ise, ikili rekabetin mutlak bir denge içinde gittiğini gösterdi.

Buna göre Göztepe, Kayseri temsilcisi rakibine karşın sadece 3 maçta sahadan istediğini alıp puanları toplayarak ayrılan taraf olmayı başarabildi. Buna karşın Yukatel Kayserispor da İzmir temsilcimizden daha başarılı değildi.

Tıpkı Göz Göz gibi onlar da yalnızca 3 maçtan galibiyet çıkardılar ve böylece ikili rekabette galibiyet sayılarını eşitlediler. İki ekip arasında oynanan 5 maçta ise beraberlik bozulmadı. Buna paralel olarak ise iki ekip birbirlerine mutlak bir eşitlik kurdular.

Oynanan son 5 maçta da bu eşitlik olduğu gibi sahaya yansıdı. Öyle ki bu süreçte Göz Göz 1 kez galip gelirken, Kayseri takımı da buna 1 galibiyetle eşlik etti.

İki takımın son üç maçında ise denge artık bambaşka bir boyuta çıktı. Çünkü bu 3 maçın tamamı 1 – 1’lik skorla sona erdi.

Hatırlanacağı üzere Göztepe ve Yukatel Kayserispor, son karşılaşmalarını Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 13’üncü haftasında yapmışlardı.

Kayseri’de oynanan maçta teknik direktör Hikmet Karaman’ın ekibi 1 – 0 öne geçmiş, teknik direktörlüğünde Nestor El Maestro’nun bulunduğu İzmir temsilcimiz ise buna Arslanagic ile yanıt vermiş ve 1 puanı koparmıştı.

Göztepe Kayserispor Maçı Nerede Ne Zaman Oynanacak

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 32’nci haftasında teknik direktör Hikmet Karaman ve teknik direktör Stjepan Tomas’ın öğrencileri 9 Nisan 2022 Cumartesi günü karşılaşacaklar.

Zorlu 90 dakikaya İzmir Gürsel Aksel Stadyumu ev sahipliği yapacak ve maçın başlama vuruşu ise saatler 16:00’ı gösterdiğinde gerçekleştirilecek.

Göz Göz’de Murat Paluli kart cezası sebebiyle, Atınç Nukan ve Angel ise sakatlıkları nedeniyle sahada olamayacaklar.

Öte yandan Yukatel Kayserispor teknik direktör Hikmet Karaman ise Onur Bulut’tan kart cezası nedeniyle faydalanamayacak.

Maçın hakemi ise Yaşar Kemal Uğurlu olacak.