Göztepe Oyununun Hakkını Aldı

2021/2022 sezonunda Ünal Karaman ile başlayan ancak gelen kötü sonuçlar nedeniyle teknik direktör değişikliğine gidip Nestor El Maestro ile el sıkışan Göztepe, ligin son devresinde oynadığı maçlarda oldukça iyi bir performans gösterse de sonuç almayı başaramadı. Son haftalarda ön alan baskısı konusunda oldukça mahir bir takım haline gelen Göztepe, buna rağmen istediği puanları alamadığı için ilk devreyi küme düşme hattında kapatmıştı. İkinci devreye yönelik birçok oyuncuyla kadrosunu güçlendiren ancak 12 Ocak’ta açılacak transfer penceresini beklemek zorunda olan Göztepe, ilk devred kurduğu kadroyla ikinci yarının ilk maçında Antalyaspor’u kendi sahasında ağırladı ve sahada şov yaptı. Aldığı 4-0’lık flaş galibiyetle 4 maçlık galibiyet hasretine son veren İzmir temsilcisi, ikinci devreye daha güvenle bakıyor.

Oyun Skora Yansıdı Göztepe 4 Tane Attı

Nestor El Maestro yönetiminde ileri alanda kurduğu baskıyla dikkat çeken ancak kadronun yetenek konusundaki sınırlılıkları nedeniyle sonuca gitmeyi başaramayan Göztepe, ilk devrenin son haftalarında gösterdiği performansla birlikte dikkatleri üstüne çekmişti.

Özellikle Beşiktaş karşısında gösterdiği performansla Siyah Beyazlı takıma İstanbul’u dar eden ancak kadro kapasitesi nedeniyle sahadan mağlup ayrılan Göztepe, bu sıkıntıyı aşabilmek adına kadrosuna önemli eklemeler yaptı ancak 12 Ocak’ta açılacak resmi transfer dönemi öncesinde bu oyunculardan yararlanamadı.

Buna rağmen Antalyaspor’u ağırladığı Süper Lig’in 20’inci hafta müsabakasında inanılmaz bir mücadele ve kaliteyi ortaya koymayı başaran Göztepe, sahadan Atınç Nukan ile Cherif Ndiaye’nin golleriyle 4-0 galip ayrılarak 4 maçlık galibiyet hasretine son verdi ve sonunda sahaya koyduğu performansın karşılığını aldı.

Bu maç öncesinde iç sahada oynadığı maçlarda sadece 6 gol atabilen Göztepe, tek bir maçta 4 gol atarak bir hayli gelişim kaydettiğini göstererek taraftarını da mutlu etmeyi başladı.

Göztepe’nin Özgüveni Yerine Geldi

Antalyaspor maçında gösterdiği şahane performans ve aldığı 4-0’lık galibiyetle birlikte 3 puandan daha da fazlasını kazanan Göztepe için bu kazanımların en önemlisi kesinlikle özgüven. Takım, doğru bir oyun oynandığına inanması ve bunun için mücadele etmesine rağmen sahadan sonuçla ayrılamamanın olumsuz etkilerini yaşamaya başlamış ve bu durum maçların da zaman zaman kopmasına neden olmuştu.

Bununla birlikte Antalyaspor gibi ligin kaliteli futbol oynayan takımlarından birisine karşı alınan 4 gollü galibiyet ve takımın eksik veya yeterli olmayan bölgelerine yapılacak transferler, kadronun havasını değiştirecek ve Göztepe’yi daha yukarılara çıkaracak bir etmen olabilir.

Antalyaspor galibiyetiyle 13 haftadan sonra ilk kez küme düşme hattından çıkmayı başaran Göztepe için aslında 13 haftadır beklenenin 1 haftada gelmiş olması, takımın gösterdiği performansın karşılığı alması anlamında da oldukça tatmin edecektir.

Puanını 18’e yükselterek 16’ıncı sıraya kadar yükselen Nestor El Maestro ve öğrencileri, önümüzdeki hafta uzun bir zamandan beri kriz yaşayan Yeni Malatyaspor’a konuk oldukları maçta bir galibiyet daha alabilirlerse ileriye daha da güvenli bakacaklar.