GÖZTEPE -MKE ANKARAGÜCÜ 3-1

Göztepe – Ankaragücü

Süper Lig’in 9. haftasında Göztepe, Gürsel Aksel Stadyumu’nda konuk ettiği MKE Ankaragücü’nü Ndiaye (2) ve Halil Akbunar’ın golleriyle 3-1 mağlup etti. MKE Ankaragücü’nün tek sayısı Borven’den geldi. Bu sonuç sonrasında Göztepe puanını 10’a yükseltirken, Ankaragücü 2 puanda kaldı.

GOL PERDESİ AÇILIYOR

İlk dakikalarda MKE Ankaragüclü Saba’nın denemiş olduğu şut atışı Göztepe kalecisi irfan can eğribayatın ellerinde kaldı.  Buna karşılık Göztepe ataklarını sıklaştırarak oyunu kotardı. 10. Dakikada Göztepe harika bir pozisyon organizasyonu ile golü ağlarla buluşturup perdeyi açan ilk takım oldu.

GÖZTEPE OYUNU RAHAT GÖTÜRÜYOR

MKE Ankaragücü’nün golü yedikten sonra ataklarını sıklaştırarak Göztepeyi  hataya zorladı. Dakika 25 de Göztepe ceza sahası içinde düşürülen MKE Ankaragücü oyuncusuna hakem Fırat Aydınus Vara giderek penaltı verdi.  30. Dakikada kazanılan başka bir penaltıyı ise değerlendiremedi Ankaragücü.  Karşılıklı gelgitlerle oyun bir Göztepe sahasında bir Ankaragücü sahasında oynandı.  Oyunun ilk yarısının bitimine yakın karşılıklı birbirini yoklamalar devam etti. İlk yarı bu skorla tamamlandıktan sonra ikinci yarıda gerekli müdahaleleri yapan teknik adamlar oyunun karşılıklı sahaya yıkmaya çabaları devam etti. Dakika 62 de ise Halil Akbunar, Nwobo’donun ortasında topu ağlarla buluşturdu.

Oyunun kontrolünü eline almaya çalışan Göztepe 66. Dakikada MKE Ankaragücü’nün kalesini tekrar yokladı fakat top üst direğe takıldı.  67. Dakika da ise Göztepe’nin baskısı sonuç verdi ve 3. Golü atarak rahatladı. Asist sayısı ise Nwobo’dan gelen golü Cherif kaydetti.  Oyundan kopan Ankaragücü ilerleyen dakikalarda oyun dahil olmaya çalıştı. 74. Dakikada Bolinginin attığı şut az farkla auta çıktı.  Oyuna ortak olmaya çalışan MKE Ankaragücü 75.dakikadan sonra oyundan koptu. 

Dakikalar 80’i gösterdiğinde ise Göztepe yeniden bir atakta bulunarak MKE Ankaragücü’nün kalesini yokladı.  Mke Ankaragücülü kaleci Friedrich topu köşe vuruşuna attı. Oyuna hakim olan Göztepe dakikalar 90’ı gösterdiğinde Ankaragücü’nün kontra ataktan köşe vuruşu kazandı. Köşe vuruşunu kullanan MKE Ankaragücü takımı bu ataktan da sonuç alamadı. Topu Göztepe kalecisi İrfan yine kale vuruşuna tokatladı.  Maçın bitimine saniyeler kala MKE Ankaragücü golü emre Güral’ın gol pasıyla Borven kaleci irfanı geçerek topu ağlarla buluşturdu.