Göztepe Maçının Adamı Ali Şansalan

Süper Lig’in 21’inci haftasında Göztepe lider Beşiktaş’a konuk oldu. Kıran kırana geçen karşılaşmada maça futbolcular değil 32 yaşındaki Ali Şansalan damgasını vurdu!

Hakem Görmedi Peki VAR?

Süper Lig’in 21’inci haftasında Göztepe lider Beşiktaş’a konuk oldu. Kıran kırana geçen karşılaşmada maça futbolcular değil 32 yaşındaki Ali Şansalan damgasını vurdu!

İlk yarının son dakikalarında gelişen pozisyonda Beşiktaş hızlı çıkmaya çalıştı ve faul pozisyonu gerçekleşti. Göztepeli futbolculara sert tepki gösteren Rachid Ghezzal karşısındaki futbolcuya kafa atmaya çalışıyor ve temas da oluyor.

Ancak maçın hakemi Beşiktaşlı futbolcuyu görmezden gelerek pozisyonun içindeki ve itiraz eden Göztepeli futbolculardan Soner Aydoğdu ve Peter Zulj’a sarı kart gösteriyor. R. Ghezzal’a sözlü uyarı bile gelmiyor.

İlk yarıyı Zlatko Tripic’in golü ile 0 – 1 önde kapatan Göztepe ikinci yarıya fırtına gibi başlıyor ve tıkır tıkır işleyen bir sistem ile futbolunu sahaya yansıtıyor ancak hakem Ali Şansalan kuralların açıkça belirttiği pozisyonlar ne kart veriyor ne de penaltı!

İkinci yarının hemen başında oluşan pozisyonda Beşiktaş’dan Nskala rakip futbolcunun ayağına taban ile basıyor, kurallarda açıkça sarı kart olması gereken pozisyonda hakem Beşiktaş’ı pembe gözlüğü ile izlemeye devam ediyor.

Ersin Yumruk Atıyor Fakat Penaltı Yok!

Karşılaşmanın 48’inci dakikasında skor Adem Ljajic’in golü 1 – 1 geliyor. Birkaç dakika sonra Göztepe’nin kullandığı köşe vuruşunda Beşiktaş kalecisi Ersin ilk denemede topu değil Göztepe futbolcularından Halil Akbunar’ı yumrukluyor. Ne hakem Ali Şansalan ne yan hakemler ne de VAR pozisyonu görmüyor!

Usta yorumcu Rıdvan Dilmen ise pozisyonu şöyle yorumluyor. Göztepe’nin pozisyonun tartışmasız penaltı olduğunu söyleyen usta isim Rıdvan Dilmen, açıklamalarında VAR’ın neden hakem Ali Şansalan’ı çağırmadığını anlamadığını dile getirdi.

Açıklamalarına devam eden Rıdvan Dilmen bu pozisyonun penaltı olduğunu anlamak için hakem olmaya gerek bile olmadığını vurguladı.

Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında Cherif Ndiaye bire bir pozisyonda Beşiktaş kalecisi Ersin’i geçmedi ve Göztepe’nin yakaladığı mutlak gol pozisyonunu değerlendiremedi.

Karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında ise Beşiktaş’tan Gökhan Töre yerde kalan Göztepeli futbolcunun ayağına iki kez basıyor ancak ne hakem ne VAR görevini yine yeniden yapmıyor!

Karşılaşmanın 77’inci dakikasında Vicent Aboubakar’ın golüne engel olamayan Göztepe güzel futbol oynadığı karşılaşmada hakem Ali Şansalan ve VAR’ın sayesinde 1 – 2 mağlup ayırılıyor. Beşiktaş deplasmanında alınan mağlubiyetin ardından galibiyet serisini kaçıran Göztepe 25 puanda kaldı ve Süper Lig’de 11’inci sırada yer aldı.