Göztepe Kolları Sıvıyor

Bu sezon Süper Lig’de çok kötü dönemlerden geçen Göztepe, bu kötü dönemlerde bir olmayı başaramadı. Mehmet Sepil’in de hisselerini devredeceğini açıklamasıyla birlikte belirsizliklerin hâkim olduğu ciddi bir sürecin içerisine girmişti. Gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olan İzmir temsilcisinin devir süreci artık yasal imza noktasına kadar geldi ve Rasmus Ankersen liderliğindeki şirkete devredilmeye hazır hale getirildi.

Bununla birlikte Ankersen’in daha fazla vakit kaybetmemek adına çalışmalara en kısa süre içerisinde başlanması gerektiğini ifade ettiği ve bu bağlamda Göztepe’nin de harekete geçeceği iddia ediliyor.

Göztepe İçin Vakit Nakittir

Bu sezon Süper Lig’in en başarısız takımlarından biri olan Göztepe, bu durumu puan cetveline yansıtmaktan da kurtulamadı. Göztepe gelecek sezona dair çalışmalara en kısa süre içerisinde başlamayı hedefliyor.

Sarı Kırmızılı ekipte uzun bir süredir sancısı çekilen devir süreciyle alakalı olarak artık yasal imza aşamasına gelindi. Kulübün %70 oranındaki hisseleri Rasmus Ankersen liderliğindeki spor şirketine devredilecek ve Göztepe Türk futbol tarihinde ilk kez bir yabancı yatırımcının sahibi olduğu kulüp olacak.

Bununla birlikte Danimarkalı iş adamının anlaşma resmiyete dökülene kadar teknik ekip, oyuncu kadrosu gibi konularda aşama kaydetmeye yönelik girişimlere başladığı biliniyor. Gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olan İzmir temsilcisinin başarılı dönemlerine geri dönebilmesi adına hazırlıklara başlayan yatırım ortaklığı, mevcut personellerden kolları sıvamasını ve devir süreci tamamlanana kadar belirsizlikleri azaltmalarını bekliyor.

Göztepe’den Gençlere Yönelme Var

Öte yandan basına yansıyan haberlere ve iddialara bakıldığı zaman Rasmus Ankersen’in Göztepe ile alakalı olarak da uzun vadeli planlamalara girdiği görülüyor. Modern futbolun gerekliliklerinden biri genç oyunculara şans vermek ve onları parlatmak. Gelecek sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek olmasına rağmen yabancı kuralının sabit kalması sayesinde biraz daha rahatlayan Göztepe’nin Fenerbahçe altyapısının iki parlak yabancı yıldızını gelecek sezon kadrosunda görmek istediği biliniyor.

18 yaşındaki Sırp santrafor Ensar Brahic, futbol hayatına Sırbistan’ın Partizan takımının altyapısında başlamış ve bu yaz için Partizan U18 takımından Fenerbahçe’ye transfer edilmişti. Henüz takımda kamplara bile katılma şansı bulamayan takımın yeni genç üyesi, Göztepe’nin ilk transfer hedeflerinden biri haline geldi.

Hatırlanacağı üzere Ensar Brahic ile alakalı olarak devre arası transfer döneminde de basına iddialar yansımış ve hatta Gaziantep FK’nın da oyuncuyla ilgilendiği iddia edilmişti.

Güney Kore’den sezon ortasında Fenerbahçe U19 takımına transfer edilmiş olan merkez orta saha oyuncusu 18 yaşındaki Jin Ho Jo, futbol kariyerine Güney Kore topraklarında başlamıştı. Fenerbahçe U19’da 4 Mart 2022’den beri oynayan oyuncu performansı ile gelecek zamanlarda Fenerbahçe A takımına aday gibi görünüyor.

Sarı Lacivertli takımın sezon başında kadrosuna kattığı Kim-Min Jae’den aldığı üstün verim ve bu verimden duyduğu büyük heyecandan sonra Göztepe de bir Asyalı oyuncu sayesinde heyecanlanma fırsatı yakalayabilir.