Göztepe İnanılmaz Maçta Küme Düştü

Spor Toto Süper Lig’in 34’üncü haftası çok uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir maça sahne oldu. Bu maçın sonucunda Göztepe, ne yazık ki küme düştü.

Teknik direktör değişikliklerinin damgasını vurduğu sezonda her hafta ligde kalma umutlarını biraz daha kaybeden Göz Göz için uzun zamandır ufukta gözüken son maalesef gerçekleşti. Takımın başında kimsenin anlamadığı bir şekilde teknik direktör Stjepan Tomas’ı getiren Göztepe yönetimi, bir yandan kulübü devretmek için teklifleri değerlendirirken bir yandan da küme düşmenin acısını yaşadılar.

Sarı kırmızılı takımımızın küme düşmesinin kesinleştiği maçta olanlar ise hiçbir futbolseverin görmeden inanmayacağı cinstendi. Öyle ki eğer maçı izlemeyen birine karşılaşmada neler olduğu anlatılsa büyük ihtimalle kimse böyle bir senaryoya inanmazdı…

Göztepe Fırsatları Değerlendiremedi

Maçtaki ilk tehlikeli atak, bu sezon evinde Spor Toto Süper Lig’in en başarılı takımlarından biri olan Gaziantep FK’dan geldi. Kırmızı siyahlı Gaziantep ekibi, genç oyuncusu Mirza Cihan ile dakika 8’de kalemizi yoklasa da bu girişimden sonuç alamadı.

Sarı kırmızılı takımımız adına ise ilk tehlikeli atak girişimi dakika 19’da gerçekleşti. Gaziantep FK savunmasının arkasına çok iyi bir şekilde sarkan Di Santo, topu ağlara göndermek üzereydi. Fakat ne yazık ki gol ile Di Santo arasına Gaziantep FK takımında Ertuğrul girdi ve takımımızı mutlak golden etti.

Kümede kalmak için Spor Toto Süper Lig’de kalan tüm maçlarından 3 puan almak ve rakiplerinin kaybını beklemek zorunda olan Göz Göz, dakika 38’de bir defa daha golün kıyısından döndü. Pozisyonun baş rolünde kaptan Halil Akbunar vardı. Halil Akbunar’ın vuruşunda başarılı olan ise kaleci Güney Güvenç idi.

İkinci Yarıda Akıl Almaz Olaylar

Karşılaşmanın ikinci yarısında 90 dakika boyunca her iki takım da bazı net fırsatlardan yararlanmayı başaramadılar. Bilhassa Göztepe üst üste çok net pozisyonları 57. Ve 62. Dakikalarda Di Santo ile harcadı ve şansının elinden kaçıp gitmesini izledi.

Fakat 90’ıncı dakikalardan sonra yaşananların yanında kaçan pozisyonlar hiçbir şeydi. Maçın hikayesinin kökten değiştiği dakika 90 + 3 idi. Hakem orta sahada bir hakem atışıyla oyunu başlattı. Bu hakem atışında Göztepeli futbolcumuz rakip kalecinin önde olduğunu görerek çok etkili bir vuruş yaptı.

Orta sahadan kaleye giden bu top direkten dönüp Adis Jahovic’in önünde kaldı Jahovic’in ağlara yolladığı bu topla Göz Göz 0 – 1 öne geçti.

Ne var ki dakikalar süren Gaziantep FK itirazlarından golün centilmenlik dışı atıldığı anlamını çıkaran Stjepan Tomas, inanılmaz bir kararla rakibin gol atması için oyunculara çekilin talimatını verdi.

Birkaç oyuncumuz bu talimata isyan ederken Gaziantep FK takımı Joao Figueiredo ile topu ağlara yürüye yürüye bıraktı.

Bu golün ardından 90 + 7’de bir de penaltı kazanan Gaziantep FK, centilmenlik rüzgarını estirerek Muhammet Demir ile topu bilinçli olarak dışarıya attı. Böylece tarihi 90 dakika 1 – 1’lik skorla sonuçlandı.

Bu skor Göztepe’yi küme düşürdü.